המומחים שלנו:

Itai Reuveni

אודות

איתי ראובני הוא מנהל מחלקת תקשורת במכון המחקר NGO Monitor. לשעבר כיהן כראש דסק ישראל במכון מזה 7 שנים. תחומי המומחיות שלו הם תפקיד החברה האזרחית בסכסוך, אנטישמיות, מימון זר לארגונים לא-ממשלתיים, לוחמה בטרור ועוצמה רכה בסכסוכים.

בוגר תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית במדע המדינה ולימודי איראן, שם גם סיים תואר שני במדע המדינה וביחסים בינלאומיים, ובוגר התוכנית היוקרתית של מחלקת המדינה האמריקאית במסגרת International Visitor Leadership Program בנושא קידום זכויות אדם.

איתי היה פעיל במשך שנים בוועידה המוסלמית-יהודית ובשלוש שנים האחרונות מרצה ומשתתף במספר יוזמות של נאט"ו המכוונות לצעירים וסטודנטים, בין היתר בסלובניה, ספרד, אסטוניה, קרואטיה ועוד.

בשנת 2018 נכלל ברשימת "המושכים בחוטים" של מקור ראשון, ובמאי 2019 זכה בפרס מטעם תוכנית "שגרירים ברשת" של אוניברסיטת חיפה על פעילותו נגד האנטישמיות ותנועת ה-BDS.

מומחיות

מימון לחברה אזרחית
אנטישמיות
בטחון לאומי
תנועות מחאה חברתיות

מאמרים נבחרים

מסמנים את הדרך לחרם

פסיקתו של בית הדין הגבוה לצדק של האיחוד האירופי, המחייבת את כל 28 מדינות האיחוד לסמן מוצרים ישראליים שמקורם מעבר לקו הירוק, הראתה שוב לעולם את סדרי העדיפויות המוזרים של האיחוד בתחום זכויות האדם והמשפט הבינלאומי.

כל הפרסומים

מטרות מענקי האיחוד האירופי בירושלים: שמירה על הזהות הפלסטינית של העיר

חלק מהפרויקטים משקפים את ההטייה הפוליטית של האיחוד האירופי כגון: ״צורך דחוף לשמר את הזהות הפלסטינית של מזרח ירושלים״. אחד הפרויקטים אף נועד ״להגן על נכסי מורשת מוסלמיים ונוצריים דתיים ותרבותיים של הווקף כנגד הפרות ואיומים ישראליים״.

The NGO-Terrorism Connection: The Case of the Palestinian-Israeli Conflict

In the post 9/11 world, the issues of funding for terrorist organizations via Islamic charities and non-profits (as well as other sources) has received vast attention from global law enforcement and security agencies, as well as from scholars and other policy researchers. This paper attempts to shed light on a related but less explored phenomenon of Israeli, Palestinian, and other non-governmental organizations (NGOs) operating in the context of the Arab-Israeli conflict, that receive international government support and have ties to terrorist organizations. This financial support provides NGOs with legitimacy to continue operating despite their terror connections.

מאמר דעה: אבישי עברי לא טוב לאיחוד? עדיף לשחוט יהודים

האיחוד האירופי הסיר את הסרטון של אבישי עברי כי הוא לא מייצג את ערכיו? מקובל. עכשיו כל מה שנשאר להם זה להפסיק להזרים עשרות מיליוני יורו לקמפיין הפוליטי נגד ישראל, הכולל במקרה הטוב קריאות לחרם, ובמקרה הרע, תמיכה באלימות ואנטישמיות

אירופה עוצמת עיניים, והכסף ממשיך לזרום

כחלק מסדרת כתבות על ניצול כספי הסיוע הבריטיים להסתה וטרור, חשף העיתון הבריטי "הדיילי מייל" את היקף הסיוע שמעניקה ממשלת בריטניה באופן רשמי לממשלת רשות הפלסטינית: 25 מיליון ליש"ט כדי לממן את שכרם של 30 אלף עובדים בתחומי החינוך והבריאות. התחקיר מצא בנוסף כי 24 בתי ספר המקבלים כסף זר, נקראים על שמם של מחבלים שרצחו ישראלים ושההסתה בהם רק הולכת וגוברת

[Opinion] Time to Shame Europe

Itai Reuveni claims that the democratic debate is one of Israels greatest strengths, but the problem begins when outsiders, who represent foreign political interests, attempt to influence and manipulate the internal Israeli agenda.

מאמר דעה: ארגוני הזכויות - נזכרים עכשיו לשבור שתיקה

אין זה סוד שארגונים הטוענים לקידום זכויות אדם זנחו מזמן את הרעיון שגם לאזרחים ישראלים יש את הזכות לחיות בביטחון וכבוד. כאשר הם מואילים בטובם להזכיר זאת, הם מנסים לצאת ידי חובה על מנת להכין את השטח להמשך הקמפיין הפוליטי שלהם נגד מדינת ישראל.

מאמר דעה: פוסט-ציונים, תמשיכו: אתם נחשפים במערומיכם

איתי ראובני על הקשר בין ארגונים אלה לבין זכויות אדם או חופש ביטוי. אך ברוח יום העצמאות, על הציבור לאפשר להם לפרסם את הגיגיהם ככל שיחפצו - כך תיחשף האג'נדה הפוליטית שלהם לעיני כל, והם יידרדרו יותר אל התהום הנע בין פוסט-ציונות לאוטו-אנטישמיות.

מאמר דעה: מעגל החטאים של האיחוד האירופי

איתי ראובני כותב על החלטת האיחוד האירופי להפסיק את שיתוף הפעולה הכלכלי עם מוסדות ישראליים מעבר לקו הירוק, שהושפעה רבות מפעילות לובי מאומצת של עשרות ארגונים לא ממשלתיים פוליטיים, אשר ממומנים על ידי האיחוד עצמו.

מאמר דעה: מחנכים אותנו מרחוק

איתי ראובני על הפעילות הבינלאומית של ארגונים פוליטיים, ואכן, ארגונים לא-ממשלתיים פוליטיים אוהבים לצאת החוצה במטרה לעקוף את הציבור הישראלי, ולכפות עליו את דעתם בשיח על הסכסוך הערבי-ישראלי.

מאמר דעה: רדו מישראל, תביטו על טהרן

היום, יום זכויות האדם הבינלאומי, על הארגונים לעשות חשבון נפש ולבדוק אם חלוקת המשאבים שלהם מתאימה למציאות ואם היא משקפת את הצהרת האו"ם בדבר זכויות האדם (1948). האם ריכוז המאמצים לניגוח ישראל והתעלמות ממדינות אחרות תורם לזכויות האדם של קבוצה כלשהי, או שמא מנכר את הציבור, מבזה את מושג זכויות האדם ומעודד הפרות במקומות דוגמת איראן?

מאמר דעה: המכשול של השמאל

איתי ראובני, במאמר תגובה ליעל שטרנהל מהקרן החדשה לישראל, מסביר מדוע בעוד שהימין המתון התנער מאידיאלוגיות קיצוניות והתמרכז עם הזמן, השמאל המתון כשל בהבנת המציאות ונותר אליטיסטי ומנותק.

מכתבים למערכת: חוסר הבנה

תגובה לכתבתו של אורי בלאו, "מי שומר על השומרים?" (09/02/2012) על העמותה לאחריות ארגונים-לא ממשלתיים (NGO Monitor), שפורסמה מספר שבועות לאחר שמחקר של העמותה הביא להפסקת תמיכתה של הקרן הגרמנית EVZ בעמותת "זוכרות" (המקדמת את זכות השיבה תחת מעטה "זכויות האדם"), ובעקבות ביקורת על המימון הממשלתי הזר שמקבל הבלוג +972, אותו בלוג שהגן על הכתב כאשר התנהלה נגדו חקירה.

מאמר דעה: אבירי הדמוקרטיה, הסירו את השריון

חלק מהארגונים המשתמשים ללא הרף במושגים כגון "חופש הביטוי" ו"שקיפות" להצדקת הפעילות הפוליטית שלהם, אינם מיישמים בעצמם באופן הוגן וצודק את עקרונות אלו. איתי ראובני על הדיון הציבורי שהתעורר סביב הצעות החוק השנויות במחלוקת ועל גבולות השיח הציבורי סביבן

מאמר דעה: ספטמבר 2001, ספטמבר 2011 – עשור של דה-לגיטימציה

מאמר דעה שפורסם באתר החדשות NEWS1 ובו סקירה של העשור האחרון ונסיונות הדה-לגיטמציה של ארגונים לא ממשלתיים לאור ההכרזה המתוכננת באו"ם וועידת דרבן השלישית. ההכרזה הפלסטינית המתוכננת באו"ם מציינת סופו של עשור בסימן חד-צדדיות אנטי-ישראלית במוסדות האו"ם ובקהילת הארגונים הלא-ממשלתיים.

כל המאמרים לפיItai Reuveni