בדיל – מרכז המידע לזכויות השיבה והתושבות הפלסטיניות

מידע כללי

מדינההרשות הפלסטינית
אתר אינטרנטhttp://www.badil.org/
נוסד1998
סטטוס משפטיעמותה רשומה
במילות הארגון להגן על זכויות הפליטים והעקורים הפלסטינים, ולקדם אותן

מימון

פעילות

  • הארגון מתמקד בקידום "זכות השיבה" הפלסטינית. השפה שהארגון עושה בה שימוש מנצלת מינוחים של זכויות האדם, והוא מאשים את ישראל ב"רצח עם" וב"ג'נוסייד איטי".
  • הארגון גם עושה דמוניזציה של ישראל באמצעות ביטויים כגון "משטר האפרטהייד הקולוניאלי של ישראל", "גזענות בחסות המדינה", "טיהור אתני שיטתי", והוא גם טוען ש"אפליה וגזענות ממוסדים" הם "הגורם הבסיסי…של העקירה האלימה המתמשכת והנישול של העם הפלסטיני".
  • איור אנטישמי (ראו להלן) זכה בפרס כספי ובמקום השני בתחרות הציורים השנתית שבדיל עורך לציון ה"נכבה" בשנת 2010, תחרות "אל-עודה". האיור הינו ייצוג בוטה של דימויים אנטישמיים קלאסיים, וכולל אדם יהודי הלבוש מחלצות חסידיות מסורתיות, עוטה פאות ובעל אף מכופף ועקום. הוא עומד מעל ילד הרוג וגולגולות ומחזיק בקלשון נוטף דם. האיור האנטישמי הוסר מאתר בדיל  לאחר ש-NGO Monitor פנה בנושא לשותף של בדיל, DanChurchAid.
  • דצמבר 2010, בדיל השתתף בפגישה השנתית העשירית של הקואליציה העולמית הפלסטינית לזכות השיבה. ההצהרה הסופית של הפגישה דוחה באופן מפורש את מפת הדרכים לשלום ויוזמת השלום הערבית: "דחייה של כל הסדר לסכסוך פלסטיני/ערבי – ציוני…בכדי להדגיש שמושגי היחס של ההסדרים המוצעים כעת כגון מפת הדרכים ויוזמת השלום הערבית אינם עומדים בזכויות המינימום של עמנו, אלא רק מנציחים את היהירות של הציונים".
  • הארגון מעורב ב"לוחמה משפטית" שמטרתה העמדה לדין של בכירי צה"ל בבתי משפט אירופים ובינלאומיים, והוא גם פרסם דו"ח בשנת 2009 תחת הכותרת "Litigating Palestine", ובו בדיל מציין את האפיקים השונים שבאמצעותם ניתן להגיש תביעות נגד ישראל ואת ה"התקדמות" שהושגה בשנים האחרונות.
  • בדיל מגיש למועצת זכויות האדם של האו"ם הצהרות כתובות ובעל-פה המגנות את ישראל. הארגון עושה שימוש שימוש בררני בהחלטות האו"ם כדי לתמוך במדיניותו.
  • הארגון מקדם את הקמפיינים לחרם, משיכת השקעות וסנקציות (BDS) נגד ישראל, ואתר האינטרנט שלו כולל מאמרים רבים המביעים תמיכה בקמפיין.
  •  במרץ 2015, בדיל, יחד עם הארגון הישראלי זוכרות ערך מסע הסברה בארה"ב, כדי לדון ב"נכבה המתמשכת והשפעתה על הפלסטינים בפלסטין ובתפוצות". לפי הפליר שהארגונים חילקו, "הנאומים ישאפו להציג סקירה היסטורית של הנכבה (אסון בערבית) ושל זכות השיבה, העקירה בכח של של הפלסטינים מלפני 1948 ועד היום וההיתכנות של שיבת הפליטים. הקהל האמריקאי יזכה בזמן כדי לחשוב על תפקידם בתמיכה בזכות השיבה וכיצד להכניס את עניין הנכבה לפעילותם בארה"ב".

שותפים

  • שותפים של הארגון כוללים את Trocaire, Norwegian People Aid, הכנסיה המתודיסטית המאוחדת, Oxfam, ו-Mennonite Central Committee (MCC).

כל המאמרים בנושא בדיל – מרכז המידע לזכויות השיבה והתושבות הפלסטיניות