אדאמיר

מידע כללי

מדינההרשות הפלסטינית
אתר אינטרנטhttp://www.addameer.org
נוסד1992
סטטוס משפטיעמותה רשומה
במילות הארגון"משמעות השם בערבית היא "מצפון

מימון

פעילות

 • אדאמיר מוביל קמפיינים לתמיכה בפלסטינים שהורשעו בעבירות ביטחוניות, מתייחס אליה כאל "אסירים פוליטיים" ומשמיט את ההקשר של אלימות וטרור.
 • מכנה את צה"ל "כוחות הכיבוש הישראלים", ומאשים את ישראל ב"ענישה קולקטיבית", "פשעי מלחמה", ו"מדיניות של שימוש באסירים פוליטיים כפיונים להשגת מטרות פוליטיות וצבאיות".
 • מאשים את ישראל ב"ביצוע לא פחות מטיהור אתני מודרני לנגד עינינו; בחיפוש המתמשך לסיפוח מלא של האדמות הפלסטיניות והרחבת הגבול הקולוניאלי של ישראל. עכשיו דחוף מתמיד שהקהילה הבינלאומית תדרוש מישראל מתן דין וחשבון על פשעי המלחמה הבוטים והחוזרים ונשנים שלה נגד הפלסטינים…"
 • ב-26 בספטמבר 2017, מנכ"לית הארגון סחר פרנסיס דיברה בפרלמנט האירופי בבריסל, באירוע תחת הכותרת: "תפקידם של הנשים במאבק העממי הפלסטיני". באירוע השתתפה הטרוריסטית ליילה ח'אלד, אשר השתייכה לארגון "החזית העממית". האירוע אורגן על ידי הארגון הספרדי Unadikum שהשתתף בגאלה לגיוס כספים עבור "איחוד ועדות הבריאות" (UHWC), ארגון עזתי המסונף ל"החזית העממית".
 • ב-17 באפריל 2017 פרסם אדאמיר, החבר במועצה הפלסטינית לזכויות אדם (PHROC), הודעה לרגל יום האסיר הפלסטיני, בה נכתב כי "השנה מציינים 50 שנה של עינויים של אסירים פוליטיים פלסטינים באמצעות מערכת צבאית. מבחינה היסטורית שנים אלו היו מהותיות, וכללו צורות שונות של עינויים והתעללות פיזית ופסיכולוגית", וקרא לבית הדין הפלילי הבינלאומי "לפתוח בחקירה בעניין האסירים והעצירים הפלסטינים, ולהביא לדין את אלה שעינו, הוציאו להורג ללא משפט, שהעבירו בכפייה, וביצעו מעצרים שרירותיים של פלסטינים".
 • ב-8 בפברואר 2017 פרסם אדאמיר דו"ח המאשים את ישראל בניצול כלכלי של "אסירים פוליטיים" פלסטינים, וטען כי זה "חלק ממערכת השליטה המתוחכמת של ישראל, שנמצאת כדי לפרק את ההתנגדות הפלסטינית". עוד טען כי "השתלבותה של הרשות הפלסטינית במערכת הכליאה הישראלית" הפכה את החברה הפלסטינית לאחראית על הקלת מאסרם של המתנגדים לכיבוש ולקולונליזם של האדמות הפלסטיניות". הדו"ח האשים כי ישראל מנסה "לנטרל אסירים המזוהים כאיום פוליטי על ידי כך שמכריחים אותם להקדיש את האנרגיות שלהם למאבק על צרכים חומריים בסיסיים, ולא לסוג מאבקים שבעבורם הם נכלאו במקור" (ההדגשה לא במקור).
 • בנובמבר 2016, בפגישה עם משלחת האיחוד האירופי ליחסים עם פלסטין (שהתקיימה בשילוב עם האגודה הבינלאומית לזכויות הילד-פלסטין-DCIP), מנכ"לית הארגון האשימה את ישראל ב"ענישה גופנית ובעינויים".
 • ב-27 ביולי, 2016, אדאמיר קרא "לקהילה הבינלאומית לדחוק בישראל… להפסיק את הנוהל האכזרי, הבלתי אנושי והמשפיל הלוחץ על שובתי הרעב לסיים את שביתתם, ולבחון מחדש את הפרות זכויות האדם הרציפה והשיטתית של אסירים ועצירים פלסטינים, בפרט בכל הקשור למדיניות של מעצר מנהלי".
 • חבר בכיר ברשת הארגונים הלא ממשלתיים הפלסטינים, ובמועצת ארגוני זכויות האדם הפלסטיניים.
 • ב-20 ביולי, 2016, אדאמיר פרסם דו"ח בחסות קרן היינריך בול המאשים את "כוחות הכיבוש הישראלי" בהגברת הפרות זכויות האדם של פלסטינים במזרח ירושלים".
 • בתגובה לגל של פיגועי הטרור נגד אזרחים ישראלים בשנת 2015, אדאמיר האשים את "שלטון הכיבוש הישראלי באחראיות… להסלמה", והאשים את ישראל ב"דיכוי וענישה קולקטיבית של הפלסטינים". הדוחות התעלמו מההקשר של "דקירות לכאורה" וטרור, כמו גם מזכותה של ישראל להגן על אזרחיה, כשתארו צעדים שננקטו על ידי כוחות הביטחון הישראליים כ"הפרות זכויות אדם של פלסטינים".
 • פרסם באוקטובר 2013 הודעה לעיתונות המאשימה את ישראל ב"ניצול" ילדים פלסטינים למטרות רווח כלכלי.
 • פרסם בשנת 2008 "ניתוח משפטי" (עודכן בשנת 2010), במימון ממשלת ספרד, אשר טען כי "הכיבוש הקולוניאלי הישראלי", משתמש ב"מעצר מנהלי" כאמצעי ל"ענישה קולקטיבית של פלסטינים אשר מתנגדים לכיבוש".

קשריו של אדאמיר לארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין

אדאמיר הוא ארגון בעל קשרים רבים לארגון "החזית העממית לשחרור פלסטין"(להלן: החזית העממית)- המוגדר כארגון טרור על ידי ארה"בהאיחוד האירופיקנדה וישראל.  יותר ממחצית העובדים הנוכחיים של אדמיר ועובדיו לשעבר, כמו גם עורכי הדין שעובדים עבור אדמיר, בעלי קשרים לחזית העממית.

בנוסף, על פי אמנסטי אינטרנשיונל, "חמישה חברי צוות מהארגון [אדאמיר[ מנועים יציאה מישראל ומפלסטין".

פעילות BDS

 • באפריל 2017, ביום האסיר הפלסטיני, אדאמיר קרא ל-"תומכי הצדק ברחבי העולם, תפעלו כדי לתמוך באסירים הפלסטיניים המקריבים את גופם וחייהם למען חירות וכבוד" על ידי "הצטרפות לקמפיין ה-BDS" ול"ארגן פעולה במשרד HP בעירך כדי להדגיש את תפקידם של תאגידים המעורבים – ומרוויחים – מהמאסר הפוליטי של הפלסטינים על ידי הכיבוש הישראלי".
 • כחלק מחברותו במועצת זכויות האדם הפלסטיני (PHROC), הוציא אדאמיר בפברואר 2017 הודעה הקוראת ל"קהילה הבינלאומית לציית התחייבויות הבינלאומית שלה" ו"לפעול מיידית על ידי הטלת סנקציות נגד ישראל", כתוצאה מחקיקת "חוק ההסדרה" שהוא "כלי חסר בושה נוסף, שבעזרתו ישראל תחרים רכוש פלסטיני פרטי ורשום, עבור מפעל ההתנחלות הבלתי חוקי".
 • באוגוסט 2016, הוגשה תלונה משותפת לשליח האו"ם המיוחד בנוגע לבדיקת מעמד התושבות של עומר ברגותי, אחד מהתומכים הבולטים של ה-BDS. ההצהרה תיארה באופן שקרי את תנועת הBDS  כתנועה "שלווה שסדר יומה עוסק בזכויות אדם, והמבוססת על המסגרת של החוק הבינלאומי"; למעשה, ה-BDS הוא טקטיקה של לוחמה פוליטית המבוססת על ניצול הסטנדרטים הכפולים של זכויות האדם, השוואות אל האפרטהייד שבדרא"פ, והאשמות שקריות ב"פשעי מלחמה".
 • בפברואר 2016, סחר פרנסיס, מנכ"לית אדאמיר, נאמה במושב הפתיחה של שבוע האפרטהייד הישראלי בלונדון, פלטפורמה שמטרתה לבנות "תמיכה בתנועת החרם, משיכת השקעות וסנקציות (BDS) בהובלת הפלסטינים".
  • המושב "התמודדות מול האפרטהייד בבית ובחו"ל: פלסטין בתוך הקשר גלובלי" נערך בחסות War on Want, ארגון לא ממשלתי בריטי שמוביל קמפיינים של BDS.
 • יחד עם מרכז אל-מיזאן לזכויות האדם, רשת ארגונים לא ממשלתיים פלסטינים (PNGO), בדיל, והמרכז הפלסטיני לדמוקרטיה ויישוב סכסוכים (PCDCR), אדאמיר חתם על "קריאה משותפת לפעולה: יולי 2014 – חודש נגד חומת האפרטהייד", בקריאה נאמר כי: "… הגיעה הזמן ל'אינתיפאדה משפטית', מאבק עממי מוגבר, יותר חרם, משיכת השקעות וסנקציות. הגיע הזמן למתן דין וחשבון …. להתגבר על האפרטהייד הישראלי, הקולוניאליזם והכיבוש. אנו מבקשים מכם להרחיב ולהעמיק את תנועת ה- BDS העולמית למען הצדק … "
 • באפריל 2015 אדאמיר כתב מכתב משותף למזכ"ל האו"ם באן קי מון, הדוחק באו"ם לסיים את ההתקשרות שלו עם חברת האבטחה הבינלאומית G4S בשל סיועה לבתי סוהר הידועים ב"עינויים והתעללות בהיקף נרחב של אסירים פוליטיים פלסטינים, כולל ילדים". בדו"ח המצורף נטען כי פעילות G4S "מהווה סיוע ברור להמשך פשעי מלחמה נגד אסירים פלסטינים". סחר פרנסיס, מנכ"לית אדאמיר אמרה כי "… G4S צריך לבטל לאלתר את תפקידו במערכת הכלא הישראלי הידוע לשמצה, כמו גם את מעורבותו באבטחת מחסומים ישראליים והתנחלויות לא חוקיות".
 • בין השנים 2015-2013, אדאמיר השתתף בקמפיין "אהבה תחת אפרטהייד" המדגים כיצד "מערכת האפרטהייד הישראלית משפיעה על אנשים על ידי הגבלת זכויות אישיות: הזכות לאהוב".

  פעילות באו"ם

 • מפעיל לובי באו"ם כדי "לבקש מהם להתערב על מנת לדרוש מישראל מתן דין וחשבון וללחוץ עליה לשנות את מדיניותה והתנהלותה".
 • ב-17 במרץ 2017 הארגונים בדילאדאמיראל-חק, ו- Society of St. Yvesערכו אירוע צד במושב ה-34 של המועצה לזכויות אדם של האו"ם בנושא "ענישה קולקטיבית בירושלים" שדן ב"עונש הקולקטיבי שמפעילה ישראל כלפי אוכלוסיה פלסטינית מוגנת במזרח ירושלים הכבושה".
 • בנובמבר 2016 אדאמיר וארגונים נוספים פנו לשליח המיוחד של האו"ם למצב זכויות האדם בשטחים הפלסטינים, מייקל לינק, בנושא "מגיני זכויות האדם בשטחים הפלסטינים הכבושים…תוך הדגשת הסביבה המדכאת שבה פועלים מגיני זכויות האדם הפועלים בשטחים הפלסטינים הכבושים". הפניה מתייחסת למנאל תמימי, פעילת שטח עבור "מרכז הנשים לסיוע משפטי וייעוץ" ( Women’s Center for Legal Aid and Counseling ) כ"מגינת זכויות אדם".
  • מנאל תמימי, פעילה פלסטינית שעושה שימוש שיטתי ברטוריקה אלימה ואנטישמית ברשתות החברתיות. באוגוסט 2015 תמימי צייצה "אני שונאת את ישראל, אני מקווה שאינתיפאדה שלישית תבוא בקרוב ואנשים יתקוממו ויהרגו את כל המתנחלים הציוניים בכל מקום."
 • ב-4-2 במאי, 2016, אדאמיר מסר הצהרה בישיבה ה-57 של הוועד נגד עינויים "בהתייחסו לשימוש במעצרים מנהליים כמדיניות המבוצעת על ידי הכוחות הישראליים שבה הפלסטינים מוחזקים ללא הגבלה, ללא כתב אישום וללא משפט…כצורה של עינוי פסיכולוגי".
 • ב-2009, הארגון העיד בפני וועדת גולדסטון, והאשים את ישראל ב"הפרות של המשפט הבינלאומי", וב"מדיניות גזענית". הארגון גם האשים את ישראל באופן כוזב בשימוש באסירים פלסטינים כ"מגנים אנושיים".
 • באפריל 2014, השתתפה המנכ"לית סחר פרנסיס בשולחן עגול של "הוועדה לזכויותיו הבלתי ניתנות לערעור של העם הפלסטיני" בז'נבה. הדיון התמקד ב"נהלי ומנגנוני האו"ם להתייחסות לסוגיית האסירים הפוליטיים הפלסטינים", וב"בתי משפט בינלאומיים ובאפשרויות לקידום נושא האסירים והעצירים הפוליטיים".
 • במרץ 2011 השתתף באירוע תחת חסות האו"ם בשם "הדחיפות להתייחס במצוקתם של האסירים הפוליטיים הפלסטינים בבתי הסוהר ומתקני המעצר הישראליים". באירוע ישראל הואשמה ב"הפרות שגרתיות של המשפט הבינלאומי", ובמדיניות אשר "מטרתה הפחדה והכנעה של האוכלוסייה הפלסטינית".

תורםסכוםשנים
מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי $498,7002014-2017
הקרן השוויצרית לפיתוח ולשיתוף פעולה
(שוויץ)
118,280
פרנקים
2018
אירלנד €75,0002017
€75,0002016
משרד החוץ הנורבגי NOK 900,0002016
ממשלת
חבל הבסקים
180,0002017-2019
€199,988 2015-2019
SODePAZ via Provincial Council of Gipuzkoa€81,2482016-2018
עיריית ברצלונה €162,7122017
€57,4362016
עיריית נבארו €158,4862019
€153,4862018
153,4862017
עיריית ויטוריה €68,3322016-2017
עיריית מדריד €22,6302016
עיריית סאן סבסטיאן€66,4892016-2018
€69,4292015-2017
Grassroots International N/A2017

שותפים

כל המאמרים בנושא אדאמיר