שיתוף הפעולה בין הארגונים לאו"ם

יוניצ"ף, סוכנות האו"ם האמונה על הגנת זכויותיהם ורווחתם של ילדים, מעורבת גם היא בקמפיין המאשים את צה"ל בהפרת זכויות ילדים. בתוך כך, יוניצ"ף מובילה "קבוצת עבודה" המתמקדת בישראל, בה חברים ארגוני BDS אנטי-ישראלים שבמקרים מסויימים אפילו מזוהים עם גורמי טרור. הארגונים החברים בקבוצה זו מזינים מיידע שגוי שאינו ניתן לאימות למאגר נתונים שבסופו של דבר משמש את יוניצ"ף לכתיבת הדוחות הרשמיים מטעמה. כך, יוניצ"ף מעניקה לגיטימיות לטיעוניהם של אותם ארגונים שבסופו של דבר מהדהדים במסמכי האו"ם ואף בדוח השנתי של מזכ"ל האו"ם בדבר ילדים באזורי סכסוך.

לדוגמא, דו"ח יוניצ"ף בנושא "המצב ההומניטארי" לתקופה שבין ה-3 ל-15 באוקטובר 2015 קבע כי 15 ילדים פלסטינים נהרגו במהלך תקופה זו תוך התעלמות מהעובדה ש-13 מהם בצעו פיגועי דקירה נגד ישראלים. טיעון זה אינו אלא חיקוי ברור המסרים המוטים של "האגודה הבינלאומית לזכויות הילד-פלסטין" (DCI-P), המהווה חלק מקבוצת העבודה. בתחילת אוקטובר 2015, הארגון טען כי 14 ילדים פלסטינים נהרגו, בעוד שאף אחד מהם לא היה מעורב בפעולה עויינת כלשהיא.

המחקר של NGO Monitor מראה כי במקום שקבוצת העבודה תעקוב ותדווח על הפרות זכויות ילדים, מתוקף המנדט שלה, היא לקחה צד פוליטי תוך התמקדות בהאשמת צה"ל בגין הפרת זכויות ילדים במטרה להפעלת סנקציות נגד ישראל. מעבר לכך, לא נראה כי יוניצ"ף ושאר הארגונים החברים בקבוצת העבודה נוקטים באמצעים דומים כלפי ארגוני טרור פלסטיניים שמפרים באופן בוטה זכויות ילדים (הן כלפי קטינים ישראלים והן ניצול וגיוס קטינים פלסטינים בסכסוך מזויין). בהקשר זה, יש לציין כי חלק מהארגונים השותפים ליוניצ"ף קשורים בעצמם באופנים שונים לארגוני טרור.

הארגונים החברים בקבוצת העבודה של יוניצ"ף: