המומחים שלנו:

ג'וש בקון

ג'וש בקון

אודות

ג'וש הוא בעל תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ולימודי המזרח התיכון מהאוניברסיטה העברית, שם גם סיים את התואר השני בלימודי המזרח התיכון והאסלאם.

מאמריו של ג'וש פורסמו בכלי תקשורת רבים כולל YNET, NRG, וה-Jewish Chronicle.

מומחיות

ארגונים לא-ממשלתיים בסכסוך הערבי-ישראלי
מדיניות האיחוד האירופי
מים והפוליטיקה של הסכסוך
BDS

כל הפרסומים

The NGO-Terrorism Connection: The Case of the Palestinian-Israeli Conflict

In the post 9/11 world, the issues of funding for terrorist organizations via Islamic charities and non-profits (as well as other sources) has received vast attention from global law enforcement and security agencies, as well as from scholars and other policy researchers. This paper attempts to shed light on a related but less explored phenomenon of Israeli, Palestinian, and other non-governmental organizations (NGOs) operating in the context of the Arab-Israeli conflict, that receive international government support and have ties to terrorist organizations. This financial support provides NGOs with legitimacy to continue operating despite their terror connections.

whitewashing cover

בין זכויות אדם ל"התנגדות" פלסטינית – מימון לארגוני זכויות אדם המטשטשים את הגבול בין אלימות לאי-אלימות

מספר ארגונים לא ממשלתיים פלסטינים ואירופיים מנצלים לרעה את מושג "זכויות האדם" באמצעות השימוש במונחים של "התנגדות" ובכך מטשטשים את הגבול בין אלימות לאי-אלימות , מתעלמים מהצרכים הביטחוניים של ישראל ומקנים לגיטימציה למעשי אלימות כלפי אזרחים ישראלים. לחלק מארגונים אלו יש קשרים לארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין .

מאמר דעה: ספטמבר 2001, ספטמבר 2011 – עשור של דה-לגיטימציה

מאמר דעה שפורסם באתר החדשות NEWS1 ובו סקירה של העשור האחרון ונסיונות הדה-לגיטמציה של ארגונים לא ממשלתיים לאור ההכרזה המתוכננת באו"ם וועידת דרבן השלישית. ההכרזה הפלסטינית המתוכננת באו"ם מציינת סופו של עשור בסימן חד-צדדיות אנטי-ישראלית במוסדות האו"ם ובקהילת הארגונים הלא-ממשלתיים.

כל המאמרים לפיג'וש בקון