ארגונים לא -ממשלתיים והזירה המשפטית והפוליטית במבצע 'צוק איתן'

למאמר המלא

דוחות של ארגונים לא ממשלתיים על אירועים בלוחמה א-סימטרית נוטים לרוב להתקבל כאמינים, למרות שאינם מתבססים על מתודולוגיות אמינות לאיתור עובדות. כך גם הנטייה לקבל את הניתוחים המשפטיים המבוססים על פרשנויות בעייתיות ו"מבטאות שאיפות" שזוכות להד רחב. מנגד, מדיניות צה"ל ומשרד הביטחון להדיפת הלוחמה הפוליטית במהלך מבצע 'צוק איתן' השיגה השפעה מוגבלת בלבד. על בסיס ניתוח זה נטען להלן שיש צורך בגיבוש גישה רחבה ופרו אקטיבית יותר, שתנוסח בתשומת לב רבה.

לקריאת המאמר המלא הקישו כאן

על המחברים

פרופסור ג'ראלד שטיינברג

פרופ' ג'ראלד שטיינברג הוא נשיא NGO Monitor ומלמד במחלקה למדע המדינה באוניברסיטת בר-אילן. תחומי העניין המחקריים שלו כוללים ביטחון ודיפלומטיה במזרח התיכון, הפוליטיקה של זכויות האדם וארגונים לא ממשלתיים, פוליטיקה ישראלית ובקרת נשק.

אן הרצברג

אן הרצברג היא היועצת המשפטית של NGO Monitor. היא בוגרת קולג' אוברלין והפקולטה למשפטים של אוניברסיטת קולומביה. לפני שהצטרפה ל-NGO Monitor, אן עבדה במשרד עורכי דין בניו-יורק. תחומי המחקר שלה כוללים הקשר בין עסקים לזכויות אדם, המשפט הבינלאומי ההומינטארי, דיני המלחמה, סמכות שיפוט אוניברסאלית, וועדות חקירה בינלאומית, ארגונים לא-ממשלתיים והאו"ם.

ג'וש בקון