ב-26 לינואר, 2018, נחשף במקור ראשון כי מוראד ג'דאללה, "חוקר שטח" בארגון הישראלי יש דין, שיבח לאורך תקופה בחשבון הטוויטר שלו מחבלים כמו סמיר קונטר, יחיא עייאש וחסן נסראללה. בנוסף, נכתב כיצד ג'דאללה העלה תמונה שלו יחד עם סלאח חמורי (29 ליוני, 2013) – מחבל השייך לחזית העממית לשחרור פלסטין ואחראי לתכנון ההתנקשות ברב עובדיה יוסף, הרב הראשי לשעבר של ישראל.

אתר יש דין אינו מספק פרטים נוספים על ג'דאללה למעט ציון תפקידו כ"חוקר שטח". מאז פרסום הכתבה, חשבון הטוויטר של ג'דאללה נסגר.

עד לאחרונה, ג'דאללה עבד כחוקר משפטי בארגון הפלסטיני אדאמיר, הפועל למען אסירים פלסטינים היושבים בכלא הישראלי ואחד הארגונים המובילים בלוחמה המשפטית נגד מדינת ישראל. בין היתר, הארגון פועל למען אסירים שהורשעו בפעילות טרור, כולל רוצחי אזרחים חפים מפשע, ומתייחס אליהם כ"אסירים פוליטים". יתרה מכך, אדאמיר קשור לחזית העממית לשחרור פלסטין, המוכרת כארגון טרור על ידי ישראל, ארה"ב, קנדה והאיחוד האירופי. חלק מעובדי הארגון הורשעו בבית המשפט הישראלי בגין חברות בארגון הטרור.

המאמר במקור ראשון מציין את הציוצים הבאים בהם ג'דאללה משבח טרוריסטים:

  • בציוץ מתאריך ה-19 בדצמבר 2015, ג'דאללה הביע את הערצתו לטרוריסטים ובכיר בארגון חיזבאללה, סמיר קונטאר.

  • בציון 20 השנה למותו של המחבל יחיא עיאש (4-6 ביוני, 2017), ג'דאללה תיאר את עיאש בטוויטר כ"אגדה פלסטינית". עיאש היה אחד ממיסדי גדודי עז-א-דין אל-קסאם והיה אחראי לקצח של עשרות ישראלים בין השנים 1992-1994.

  • עוד בטוויטר, ג'דאללה הביע את הערצתו למחבל מסבאח' אבו-סאביח', שהיה אחראי לרצח של לבנה מליחי והחייל יוסי קירמה בפיגוע בירושלים בשנת 2016.

  • ג'דאללה קרא גם לתמוך במנהיג החזית העממית אחמד סעדאת, שהורשע ונכלא בגין תכנון ההתנקשות בשר התיירות רחבעם זאבי.
  • ב-29 למאי, 2017, ג'דאללה שיבח בטוויטר את מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה.

בנוסף, בסדרת ראיונות משנת 2012, גד'אללה אמר את הדברים הבאים (תרגום על ידי NGO Monitor):

  • "המשפחה הנורמטיבית ביותר יכולה למצוא עצמה באמצע הלילה במהלך פשיטה של כלבי מלחמה ואדוניהם האלימים, לפעמים אפילו מטרידים מינית את הנשים והילדים" וכי "לפלסטין יש את הזכות להיות מדינה, ואם יהודים רוצים לחיות שם, שיהיה. אבל אני לא רוצה לענות על הסוגיה היהודית בכל מקרה". (ראיון מצרפתית לאתר Le Journal, 1 בדצמבר, 2012).
  • "אתם מכירים את הטריקים של הציונים להרוויח כסף… הם [ישראל] מנסים תרופות חדשות [על אסירים פלסטינים] שיוצרו במפעלים ישראלים". (ראיון מצולם משנת 2012 עם פעיל BDS מבלגיה).