מקורות המימון לנשים עושות שלום

בתאריך ה-19 לאוקטובר, 2016, פעילות הארגון הישראלי ״נשים עושות שלום״ סיימו צעדה בת שבועיים מראש הנקרה לירושלים, שם ערכו הפגנה מול בית ראש הממשלה. הצעדה נקראה ״צעדת התקווה״, והתקיימה בדרישה להנהגת המדינה ״שתובילו אותנו באומץ להסכם מדיני מכובד, מוסכם ובלתי אלים של הסכסוך המתמשך, תוך שיתוף נשים בתהליך. רק הסכם כזה יביא עתיד בטוח לנו, לילדינו ולנכדינו״.

לפי אתר האינטרנט של הארגון, תורמים לארגון כוללים את האיחוד האירופי, הקרן החדשה לישראל, קרן היינריך בול (גרמניה) וארגון ״קול אחד״. הארגון מצהיר כי הוא מקבל תרומות מתורמים בארה״ב דרך ארגון שותף בשם ״עמינו״.

הארגון אינו מפרסם כנדרש את הסכומים שהתקבלו מישות מדינית זרה באתר רשם העמותות. עם זאת, מחקר של NGO Monitor מראה כי הקרן החדשה לישראל תרמה לארגון 18,215 דולר; יוזמת בניית השלום של האיחוד האירופי תרמה 595,135 יורו לפרויקט ״נשים מביאות שלום״ יחד עם מדרשת אדם לדמוקרטיה ושלום וארגון איתך-מעכי משפטניות לצדק חברתי.

נראה כי קיים מענק נוסף מהאיחוד האירופי על סך 476,108 אירו, איך אין כרגע מקורות התומכים בנתון זה. לא היה ניתן למצור פרטים נוספים לגבי המימון מקרן היינריך בול הגרמנית וארגון ״קול אחד״.