ב-13 לאוקטובר, המרכז הפלסטיני לזכויות אדם הממוקם בעזה, פרסם הודעה לעיתונות בה הוא מאשים את ישראל בך שהיא ביצעה סדרת "פשעים" חמורים באופן בו התמודדה עם מספר מחבלים פלסטיניים האחראיים לפיגועי דקירה.

ההודעה מתייחסת לשלוש תקריות שהתרחשו ב-12 לאוקטובר (למרות שהמרכז הפלסטיני לזכויות אדם פקפק בעצם התרחשותן): (1) פיגוע ליד העיר העתיקה בירושלים, בו פלסטיני נורה ונהרג לאחר שהוא דקר שוטר מג"ב. (2) בתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת, אישה פלסטינית דקרה שני אנשים; היא נורתה ונפצעה, ונעצר שותף למעשה. (3) בפסגת זאב, שני בני דודים פלסטיניים דקרו ופצעו אנושות נער ומבוגר; תוקף אחד נורה ונהרג, והשני נפגע על ידי מכונית בעת בריחתו ונלקח לבית החולים.

אפילו בדיקה שטחית של ההודעה אותה פרסם המרכז הפלסטיני לזכויות אדם מראה כי הוא מבוסס על שקרים ועיוותים. צילומי וידאו גם מערערים את הטענות הללו. תוך שימוש בכספי מממשלות אירופאיות ותורמים אחרים, ארגון פוליטי זה מקדם קמפיין להכפשתה של ישראל באמתלה של זכויות אדם.
שקרים:
  • המרכז הפלסטיני לזכויות אדם טוען כי הפלסטינים נפצעו או נהרגו בשל "חשד לביצוע דקירה" (הוסף הדגש). אין עוררין על כך שהתוקפים אשר מתוארים על ידי המרכז כקורבנות חפים מפשע, ניסו לרצוח עוברים ושבים. הארגון גם מעוות את העובדה שהתוקפים נופפו סכינים לעבר שוטרים לאחר ביצוע פיגועי דקירה מול עשרות והותירו שובל של קורבנות, כולל ילדים וקשישים. המשטרה פעלה כדי להגן על חיי ישראלים.
  • המרכז מתעלם בנוסף מראיות העולות מצילומי וידאו, מעדי ראייה וקורבנות פיגועים רבים, בכך שהוא חוזר על טענות שווא המגיעות ממשפחת בני הדודים – שהם רק "הלכו לקניון," וכי "מתנחל" פברק האירוע בתחנת הרכבת בגבעת התחמושת.
  • המרכז מתייחס לקטעי הווידאו כדי לגנות את מה שנראה בעיכוב במתן סיוע רפואי לאחד מהדוקרים בפסגת זאב, וכי "משטרת ישראל וקציני מודיעין הקיפו את [התוקפת] וכיוונו את נשקם לעברה למרות שהיא דיממה וצרחה. בשני המקרים, סיוע רפואי ניתן והמחבלים טופלו בבתי חולים בישראל לאחר שנקבע כי הם כבר אינם מהווים איום ואינם נושאים חומרי נפץ או נשק נוסף על גופם.

מחיקת זכויות אדם ישראליות (ופלסטיניות):

  • באף שלב הארגון לא מתייחס לפיגועי הדקירה כאל פשע וכעבירה על החוק, והוא אינו מנסה לברר את זהותם ומצבם של הקורבנות הישראליים.
  • באף שלב המרכז לא קורא לרשות הפלסטינית ולחמאס להפסיק את ההסתה לרצח יהודים, וכן  לאוכלוסייה הפלסטינית להפסיק את ההתקפות האלימות והבלתי חוקיות שלהם נגד אזרחים.
  • באף שלב המרכז לא דורש מהרשויות הפלסטיניות ומארגוני הטרור להפסיק לנצל ילדים לביצוע פיגועי טרור, מהומות, ועימותים אלימים אחרים.

הכפשת ישראל:

  • הצהרת המרכז מכפישה את ישראל וישראלים ומוסיפה לקמפיין ההסתה הפלסטיני. ההודעה מתייחסת לכל הקורבנות האזרחיים והעדים בזירות הפשע כאל "מתנחלים" כדי לטייח את פיגועי הדקירה וכדי לבצע דה-לגיטימציה באשר לנוכחותם של יהודים בירושלים.
על ידי פרסום תעמולה בוטה ומחיקת זכויות אדם של ישראלים, המרכז הפלסטיני לזכויות אדם שוב מפגין כי הוא אינו ארגון זכויות אדם. במקום זאת, הוא מהווה ארגון לוחמה פוליטית המלבה את הסכסוך הישראלי-ערבי.
המממנים של המרכז הפלסטיני לזכויות אדם כוללים ממשלות אירופאיות, קרנות במימון ממשלתי וקרנות סיוע כנסייתיות, כגון האיחוד האירופי, אירלנד, מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי (מימון ממשלתי משותף דנמרק, הולנד, שוודיה, ושוויץ), פינלנד, נורבגיה, מועצת הפליטים הנורבגית, טרוקרה, אוקספם, קריסטיאן אייד ו-Dan Church Aid. מממנים אלה אשמים בכשל מוסרי עמוק בכך שהם מעבירים כספים לארגון זו עבור ביצוע קמפיינים ופעילויות אלה. המימון למרכז הפלסטיני לזכויות אדם צריך להיפסק לאלתר, ופקידים אירופיים המעורבים והמאשרים עבורו מענקים חייבים לתת דין וחשבון מבחינה מקצועית וחוקית.