המומחים שלנו:

נפתלי בלנסון

אודות

נפתלי בלנסון הוא ראש צוות המחקר של NGO Monitor והוא עובד בארגון מאז 2008. הוא מפקח על כל פרסומי הארגון, מסייע בעיצוב מטרות הארגון ועובד בצמוד לשאר החוקרים, אנשי התקשורת ועורכי אתר האינטרנט.

לנפתלי פרסומים רבים בנושא קמפיין ה-BDS, מימון לארגונים לא-ממשלתיים ושקיפות והקשר בין ממשלות לארגונים לא-ממשלתיים. לנפתלי תואר שני בספרות אנגלית מאוניברסיטת קולומביה.

מאמריו מתפרסמים בכלי תקשורת רבים כולל הג'רוזלם פוסט, Forward, Jewish Chronical, YNET, ועוד

מומחיות

BDS
מימון ושקיפות
ממשלות וארגונים
סכסוכים מזוינים

מאמרים נבחרים

כל הפרסומים

מאמר דעה: שוברים שורות

נפתלי בלנסון מסביר כיצד ארגון שוברים שתיקה אינו מנסה "להעלות את המודעות למציאות היום יומית בשטחים", אלא במקום זאת מקיים מסעות הסברה בחו"ל כדי לקדם את דעותיהם הפוליטיות האישיות, ולעודד לחץ בינלאומי על ישראל. אם 'שוברים שתיקה' ואלו התומכים בארגון, אינם רוצים להיתפס כצבועים, עליהם להיות כנים בנוגע למורכבות העומדת בפני צה"ל, ולסיים את קמפיין הדמוניזציה הבינלאומי של הארגון.

מאמר דעה: על מוסר ועל ארגוני זכויות האדם

נפתלי בלנסון על ההחלטה שלא מזמן קיבלה מועצת זכויות האדם, שנוסחה על ידי אבירי זכויות אדם דוגמת קובה, מאוריטניה וונצואלה, הקוראת "להקמת ועדת חקירה בינלאומית שתמונה על ידי נשיא המועצה, וזאת כדי לחקור את ההשלכות של ההתנחלויות הישראליות על הזכויות האזרחיות, הפוליטיות, הכלכליות, החברתיות והתרבותיות של העם הפלשתיני בשטחים הכבושים, כולל במזרח ירושלים".

[Opinion] Second chance for NGOs

Naftali Balanson explains that if Israeli NGOs support the latest UN "fact finding" mission on Israel, as they did the Goldstone Report, they "will further alienate themselves from Israeli society and will cement their negative reputations."

[Opinion] Not just any celebration

Jason Edelstein and Naftali Balanson discuss the silence of NGOs on Gilad Shalit and their failure to condemn the extortion exacted by Hamas, resulting in the release of hundreds of convicted criminals.

כל המאמרים לפינפתלי בלנסון