אנדרס סמואלסן שר החוץ הדני, צפוי להגיע מחר (חמישי) לסבב פגישות ברמאללה, ובהתאם למסמכים רשמיים שפורסמו ע"י ממשלת דנמרק יצהיר על המשך העברת מימון בסך 30 מיליון ש"ח (56 מיליון DKK) למנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי. המנהלת היא מנגנון מימון של ממשלות שוויץ, דנמרק, שבדיה והולנד, הפועל מאוניברסיטת ביר זית ברמאללה.

המנהלת מתארת את מטרתה כניסיון "להשפיע על השינוי ההתנהגותי של אלה המחויבים להגן על זכויות הפלסטינים והישראלים". עם זאת, חלק גדול מתקציבה מועבר כמימון ליבה לארגונים פלסטינים קיצוניים המסיתים לאלימות וטרור, פעילים בקמפיין ה-BDS ברחבי העולם, הגשת כתבי אישום נגד בכירים ישראלים בבית הדין הבינלאומי בהאג ושימוש בדמוניזיציה והאשמות שווא בדבר "אפרטהייד" ו"פשעי מלחמה".

הפעילויות שמסגרת זו מקדמת אינן עולות בקנה אחד עם התמיכה הרשמית של דנמרק בתהליך השלום ובפתרון שתי המדינות, ושוללות את הלגיטימציה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי.

אולגה דויטש, ראש דסק אירופה במכון המחקר NGO Monitor: "ההחלטה של שר החוץ הדני לפעול לקידום המנהלת במהלך ביקורו היא מטרידה. לא סביר שההחלטה הזו התקבלה מבלי לקיים שיח ציבורי מעמיק בעניין בפרלמנט הדני, באופן שיאפשר דיון על העברת כספים ממשלם המסים הדני לארגונים שמסיתים לאלימות, מאדירים את הטרור ומקדמים אנטישמיות ו-BDS".