ארגון "שוברים שתיקה" ישיק מחר (30 למאי) ספר בשם "בממלכת הזיתים והאפר: סופרים מתעמתים עם הכיבוש". הספר, שאותו ערכו הסופרים ובני הזוג מייקל שייבון ואיילת ולדמן, יציג מאמרים של 20 סופרים בעלי שם בינלאומי שעברו סיור של שוברים שתיקה בשטחים, בדגש על אזור חברון. בשבועות האחרונים מתקיים קמפיין בינלאומי נרחב של הארגון בחו"ל יחד עם הקרן החדשה לישראל, הכולל קידום מכירות אינטנסיבי של הספר באמצעות הרצאות של עובדי הארגון ועורכי הספר בארצות הברית.

פרסום הספר מעיד כי מלבד קידום יחצ"ני של הארגון, אין לפעילות שוברים שתיקה ולו מאומה עם קידום זכויות אדם או שיח על הדילמות המוסריות של חיילי צה"ל. פעילותו הפוליטית של הארגון בשנים האחרונות מעידה על קושי רב באיסוף עדויות חדשות ורלוונטיות לשיח זכויות האדם, ולכן, החליטו לחצות את הקו מארגון המתיימר להיות ארגון מחקר, שמטרתו עידוד שיח בחברה הישראלית, לארגון שפועל במישור הספרותי.

סופרים עם דרגות שונות של ידע בהיסטוריה, מומחיות מוגבלת בפוליטיקה וזכויות אדם, יתקשו בהכרח להציג נאמנה את המציאות המורכבת של הסכסוך הערבי-ישראלי. כמו מרבית פעילות שוברים שתיקה, הארגון פונה לקהל בינלאומי עם ידע מוגבל, בניסיון להפעיל לחץ בינלאומי על ישראל, ואף מזין באופן שיטתי קמפיינים אנטי-ישראלים ברחבי העולם.

יכולתו של שוברים שתיקה כארגון קטן להשפיע באופן כזה על סדר היום גדלה משמעותית באמצעות מימון מאסיבי מממשלות אירופאיות, ארגונים כנסייתיים ותורמים אחרים. הארגון עושה שימוש במימון זה על מנת לעקוף את הציבור הישראלי ולקדם קמפיינים פוליטיים המנצלים את ערכי זכויות האדם.