מסמך שפורסם לאחרונה על ידי "התנועה למען חיי השחורים" בארה"ב, ארגון גג הקשור ל- Black Lives Matter מפרט את מצע הארגון במגוון נושאים מקומיים ובינלאומיים, כולל הסכסוך הישראלי-פלסטיני. המסמך מכנה את ישראל "מדינת אפרטהייד", ומאשים את ישראל בביצוע "רצח עם" בפלסטינים. מועלית בו גם הדרישה לעצור את הסיוע הצבאי האמריקאי המועבר לישראל. המחברים גם קוראים לתומכיהם לפעול נגד יוזמות למלחמה בחרם על ישראל בארה"ב.

מחברי המסמך כוללים את נדיה בן יוסף, נציגת ארגון עדאלה בארה"ב, וההתייחסות במסמך לחוקים ישראלים "המתירים את אפליית העם הפלסטיני" מבוססת על "מאגר החוקים המפלים" של ארגון עדאלה שמתאר בין השאר את השימוש במילה "ציוני" כגזענות.

ההשתתפות הישירה של עדאלה בקמפיין שקורא ל-BDS נגד ישראל היא הפרה ברורה של המדיניות של כמה מתורמיו הבולטים, בהם הקרן החדשה לישראל. עמדת הקרן בעניין החרם על ישראל היא שלילת מימון ל"פעילויות BDS עולמיות נגד ישראל ושלילת תמיכה בארגונים שיש להם תוכניות BDS עולמיות". בשנים 2015-2008 הקרן החדשה לישראל תרמה 1,975,826 דולר לעדאלה.

גם האיחוד האירופי הצהיר על התנגדותו ל-BDS מספר רב של פעמים. עם זאת ישנם מקרים רבים בהם האיחוד תומך בארגונים שמקדמים את החרם, כולל ארגון עדאלה שזכה לתרומות בסך 1,308,208 ₪ מהאיחוד בשנים 2014-2012. תרומות אלו נוספות על 190,000 דולר שהועברו לארגון בשנת 2014 על ידי מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי, מנגנון מימון משותף של ממשלות הולנד, שבדיה, שוויץ ודנמרק.

לתרומות מאירופה ומהקרן החדשה לישראל נוספות תרומות מקרן האחים רוקפלר בהיקף של 200,000 דולר מאז שנת 2014. קרן זו מממנת ארגוני חרם רבים בהם "הקמפיין האמריקני לסיום הכיבוש הישראלי", וועדת השירות של הכנסייה הקווייקרית (AFSC) והמכון להבנה מזרח תיכונית.