הטלוויזיה החברתית

מבוא

 • הטלוויזיה החברתית טוענת כי היא "מדווחת על עוולות חברתיות והפרות זכויות אדם" "מגבירה את קולם של קבוצות וקולות שנדחקו לשוליים ומייצגות לעתים דעות לא-פופולריות," הטלויזיה "עובדת בשיתוף-פעולה הדוק עם ארגונים אחרים לשינוי חברתי ומספקת להם ולסדר היום שלהם נראות וסיקור שהם לא מקבלים מכלי התקשורת המרכזיים."

מידע כללי

מדינהישראל
אתר אינטרנטhttp://tv.social.org.il
נוסד2006
סטטוס משפטיחברה לתועלת הציבור
במילות הארגוןארגון לשינוי חברתי הפועל כגוף תקשורת עצמאי על מנת לקדם נקודת מבט אזרחית – ביקורתית

מימון

פעילות

 • פועלת כפלטפורמה להאשמת ישראל ב"אפרטהייד", "גזענות", "כיבוש", "אפליה" וביצוע "נכבה" כנגד האוכלוסייה הפלסטינית. הפעילות מכוונת לקידום פתרון של מדינה אחת, וחרם, משיכת השקעות וסנקציות (BDS) על ישראל
 • המועצה הציבורית של הארגון כוללת את הפרופסור האנטי-ישראלי הקיצוני, נעם חומסקי; עו"ד מיכאל ספרד המייצג מספר ארגונים ישראליים קיצוניים; נשיאת הקרן החדשה לישראל לשעבר, נעמי חזן; ודלית באום, מייסדת קמפיין החרם "מי מרוויח?".
 • ב-27 למאי 2015, הטלוויזיה החברתית העלתה כתבת וידאו התומכת במאמצים הפלסטינים להשעות את ישראל מפיפ"א – איגוד הכדורגל הבינלאומי. בכתבה, הטלוויזיה החברתית תקפה את הקרן החדשה: "מאמציהם של ארגוני זכויות האדם ושל הקרן החדשה להעלות את סבלם של הפלסטינים למודעות ציבורית שתוביל לשינוי, לא צלחו, בשנים האחרונות. מנגד, התפנית שעשו הפלסטינים כדי לזכות בתשומת לב הישראלים – מנטישת פיגועי טרור, ללחץ בזירה הבינלאומית, ראויה להערכה. על ניסיונות הקרן החדשה לחבל במהלך הפלסטיני, רגע לפני שהאחרונים, מצליחים באופן לא אלים להגיע כמעט לכל בית בישראל, הן מפתיעות. יתכן שמכתבה של מנכ"לית הקרן, שפורסם במקור בעברית, ואינו מופיע בדף הפייסבוק ובאתר הקרן באנגלית, פונה בעיקר לציבור הישראלי, במהלך שנועד להתקרב אליו".
 • הארגון מציג באתר הרצאה מ-2014 של ההיסטוריון הקיצוני אילן פפה, הטוען כי פתרון שתי-המדינות הוא "רק כלי כדי לשמר את השליטה הישראלית עליהם" וכי פתרון המדינה האחת הוא אפשרי גם ללא שיכנוע החברה היהודית בכך: "האפרטהייד בדרום אפריקה נפל כש- 98% מהלבנים עדין האמינו שאפרטהייד זה דבר טוב. המצב פה לא ישתנה כי כל היהודים ישנו את הדעה שלהם, לא. מישהו צריך לשלם פה מחיר כדי לשנות את הדעה שלו…."
 • מאמר מפברואר 2014 נותן במה לטענותיהם של מפגיני BDS הקוראים להחרים הופעות של להקת "בת-שבע" הישראלית בפסטיבל בניו-זילנד. המאמר כולל קריקטורה של רקדנית ישראלית מחזיקה רובה לפני גדר הביטחון ותחתיה הכיתוב "אל תרקדו עם האפרטהייד הישראלי".
 • כתבת וידאו מ-2013 תחת הכותרת "מאמת לתיקון" הציגה את הכנס לקידום מדינה-אחת שנערך תחת כותרת זו על ידי הארגון הקיצוני "זוכרות".
 • כתבת וידאו אחרת באותה שנה, בשם "משואה לתקומה" ביקרה את הטיולים המאורגנים של בתי-הספר לפולין על כך שהם מטמיעים את "השיח המיליטריסטי וקודי הדיבור וההתנהגות הצבאיים" בחברה הישראלית.
 • מורן בריר וגיא בוטביה, פעילים המזוהים עם הטלויזיה החברתית, היו מעורבים בהפקת הסרטון הפרובוקטיבי במיוחד "ביקור השואה ביד ושם" במרץ 2014. הסרטון טוען שהשואה הייתה "הדבר הכי טוב שקרה לעם היהודי" וכי העם היהודי "אינו קיים ולא היה קיים מעולם". סרטוני הסתה אחרים הופקו על ידי שניהם ופורסמו בטלוויזיה החברתית.
 • האתר הפיק ב-2013 את הסרטון "חקלאות דורסנית בבקעה" על החקלאות בעמק הירדן הכוללת הצהרות של חוקרים מקמפיין "מי מרויח?" וטענות לפיהן חברת מקורות מייבשת מעיינות מים המובילים לכך ש"אין חקלאות ואין עבודה" בשטחים הפלסטיניים (קראו עוד על קמפיין נגד חברת מקורות).
 • הארגון חתום על מכתב משותף לקואליצייה של ארגונים לא ממשלתיים שנשלח לקרן הפנסיה הנורווגית שקרא "לעם הנורווגי להצטרף אלינו במאמצינו ולהפסיק להשקיע בכיבוש הישראלי של הטריטוריה הפלסטינית". המכתב האשים מספר חברות ישראליות ובינלאומיות ב"אספקת ציוד שעוצב במיוחד עבור מעקב ודיכוי של האוכלוסיה הפלסטינית באמצעות הגבלות תנועה וענישה קולקטיבית". הקמפיין הסתיים בכך שקרן הפנסיות משכה את השקעותיה מחברת אלביט הישראלית. בין הארגונים החתומים על המכתב: קואליציית נשים לשלום (CWP), נשים נגד אלימות  (WAV) הועד הישראלי נגד הריסת בתים (ICAHD), מוסאואהמרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית (AIC),  זוכרות ומחסום Watch.

תרומות מישויות מדיניות זרות (בשקלים חדשים):

*שנים 2012-2014 לפי דו״חות שנתיים זמינים, שנת 2015-2016 לפי דוחות רבעוניים זמינים

תורם20122013 20142015**2016**
Cordaid (הולנד)350,935343,055377,251193,631236,872
קרן אירופית-מזרח תיכונית לתמיכה במגיני זכויות אדם (EMHRF) - האיחוד הארופי24,680
משרד התקשורת ישראל 88,031
CCFD (צרפת)19,73721,101
קרן רוזה לוקסמבורג (גרמניה)22,195
HEKS-EPER (שוויץ)52,27891,294

כל המאמרים בנושא הטלוויזיה החברתית