הצעת חוק המבוססת על ההאשמה כי ישראל פוגעת בזכויות ילדים פלסטינים הוצגה אתמול (14.11) בקונגרס האמריקני על ידי חברת הקונגרס בטי מקולם, והינה עוד מהלך אסטרטגי של קמפיין ה-BDS להטיל סנקציות על ישראל, כך לפי מכון המחקר NGO Monitor. האשמות המוצגות בהצעת החוק נובעות משילוב של טענות שקריות וסילופים המקודמים על ידי ארגונים קיצוניים, אשר לחלקם קשרים לארגוני טרור. המקור העיקרי להצעת החוק הזו הוא ארגון בשם האגודה הבינלאומית לשלום הילד – פלסטין (Defense for Children International – Palestine ,DCIP).

"עשרה חברי קונגרס הולכו שולל על ידי ארגוני BDS. הקמפיין הזה, המושתת כולו על האשמות מסולפות בדבר יחסה של ישראל לילדים פלסטינים ועל טענות משפטיות חסרות בסיס, מושתת על יסודות בלתי מוסריים", מסר פרופ' ג'ראלד שטיינברג נשיא NGO Monitor. "אנו ממליצים לחברי קונגרס, עיתונאים ואחרים המגלים עניין בנושא לאמת את טענות ארגונים אלו בעזרת מקורות מהימנים".

המחקר של NGO Monitor מראה כי מקור ההאשמות בהצעת החוק של מקולם הוא קמפיין "זו לא הדרך להתייחס לילד" של DCIP והדו"ח של יוניצ"ף מ-2013, הידוע בהטייתו נגד ישראל. האשמות הללו חסרות כל אמינות – הן תעמולה. הניתוח שלנו מראה כי הקמפיינים הללו מציגים באופן מוטעה הן את המשפט הבינלאומי והן את המקומי, לרבות מושגים משפטיים בסיסיים, הליכים פליליים ותקנות משפטיות לבני נוער. הצעת החוק חוזרת על אותן טעויות ומשקפת את מטרותיו הפוליטיות והאידאולוגיות של DCIP. הצעת החוק והקמפיין הנלווה לה מתעלמים מהניצול השיטתי של ילדים פלסטינים לצורך פעילויות טרור ועימותים אלימים עם ישראל.

בנוסף, NGO Monitor מזכיר שהצעת החוק הנ"ל מקודמת על ידי גורמים כמו אמנסטי אינטרנשיונל ארה"ב, קול יהודי לשלום, DCIP, American Friends Service Committee, ו- Center for , Constitutional Rights – כולם ארגונים המובילים את קמפיין ה-BDS בארה"ב. מטרתם המוצהרת היא לעשות דמוניזציה למדינת ישראל ולבודד אותה, ולא להגן על זכויות ילדים, פלסטינים או ישראלים.

המחקר מראה כי ל-DCIP קשרים לכאורה לארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. חבר הנאמנים של DCIP מורכב מאנשים כמו שעוואן ג'ברין, נאסר איבראהים, וד"ר מאג'ד נאסר – אשר כולם מזוהים בדרך זו או אחרת עם החזית העממית. האשם אבו מאריה, עובד של DCIP, הוכרז כ"מפקד" בחזית העממית לאחר מותו ב-2014. ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין מוכר כארגון טרור על ידי ארה"ב, קנדה, אוסטרליה האיחוד האירופי וישראל.

"מערכת המשפט הצבאית הישראלית עומדת בכל הסטנדרטים המשפטיים הרלוונטיים ובנורמות הבינלאומיות המקובלות", כך לפי היועץ הבכיר למשפט צבאי של NGO Monitor, סא"ל במיל' מוריס הירש. "להצעת החוק הזו לא תהיה שום השפעה, מלבד להוכיח את פיקטיביות הטענות עליהן היא מושתתת".

למידע נוסף, מוזמנים לעיין  בדו"חות הרלוונטים של NGO Monitor:

No Way to Represent a Child: Defense for Children International Palestine's Distortions of the Israeli Justice System, October 2017

The Origins of “No Way to Treat a Child,” October 2017