מידע שהגיע לידי מכון המחקר NGO Monitor ונחשף הערב בחדשות ערוץ 2 (שלישי) מראה כי בכירים ב״סוכנות הגרמנית לשיתוף פעולה בינלאומי״ (GIZ), מתבטאים בדרך קבע באופן אנטישמי ברשתות החברתיות ואף משתתפים בפעילות קיצונית נגד ישראל. סוכנות GIZ מוגדרת כ״תאגיד ציבורי-פדרלי״ הנועד ״לספק שירותים לכל העולם בתחום שיתוף פעולה בינלאומי ופיתוח בר-קיימא״ ומעבירה מענקים לארגונים ישראלים ופלסטינים.

התבטאויותיהם של עובדי הסוכנות כוללות השוואת ישראל עם הנאצים, הפצת תיאוריות קונספירציה והצגת ישראל כמפלצת דו-ראשית. עובדי הסוכנות פרסמו גם פוסטים המצדיקים ירי טילים על אזרחים ישראלים ותמיכה פעילה בקמפיין החרם, משיכת השקעות וסנקציות נגד ישראל (BDS).

חלק מהבכירים בסוכנות שפרסמו את התוכן הנ״ל אחראים ישירות למענקים אשר מועברים מ-GIZ לארגונים מקומיים פלסטינים, כאלו גם מצדיקים פעילות טרור נגד ישראלים.

״חשיפה זו שופכת אור נוסף על התופעה בה פעילים מקדמים אג׳נדות קיצוניות תחת המעטה של זכויות אדם וסיוע הומניטארי״, אמרה אולגה דויטש, ראש דסק אירופה במכון המחקר NGO Monitor, ״זאת קריאת השכמה דחופה לממשלה הגרמנית ולסוכנויות פיתוח וסיוע נוספות באירופה לעקור מן השורש את השיח האנטישמי המסוכן הזה, ולטפל בנושא בדרגים הגבוהים ביותר של ממשלותיהם״.

לקריאת הדו״ח המלא לחצו כאן