בשנות ה-70 הטרוריסטית לילה חאלד השתתפה בחטיפות מטוסים ואף הורשעה בביצוע ובארגון פיגועי טרור. כיום היא חברה בחזית העממית לשחרור פלסטין – ארגון טרור המוכר ככזה על ידי האיחוד האירופי, קנדה, אוסטרליה וארצות הברית. למרות זאת, ב-26 לספטמבר הפרלמנט האירופי שבבריסל החליט להזמינה לנאום כאורחת כבוד באירוע רשמי תחת הכותרת "נשים במאבק הפלסטיני". לצדה השתתפו באירוע גם נציגת ארגון אדאמיר, המזוהה עם החזית העממית בנושא האסירים הביטחוניים (ואף ממומן על ידי מספר ממשלות אירופיות באופן ישיר), ואהד תמימי, הנערה הפלסטינית המוכרת מסרטוני ההפגנות נגד חיילי צה״ל.

האירוע אורגן על ידי קואליציית מפלגות השמאל באיחוד האירופי GUE/NGL – התומכת באופן רשמי בקמפיין ה-BDS  ובהפסקת הסכם השותפות של ישראל והאיחוד; ועל ידי הארגון הספרדי Unadikum שפועל ממדריד "להגנה על העם הפלסטיני ונגד האפרטהייד הישראלי" שערך בשנת 2014 אירוע גיוס כספים לארגון פלסטיני הקשור באופן ישיר לחזית העממית לשחרור פלסטין.

במהלך נאומה בכנס שהיה גדוש בהסתה ושנאה נגד ישראל אמרה לילה חאלד: "האם אתם לא רואים דמיון בין השואה שהתרחשה באושוויץ לשואה שהתרחשה בעזה? האם זה לא אותו דבר? הנאצים, העולם שפט אותם בנירנברג. אבל עד היום הציונים לא נשפטו. לא יהיה שלום כל עוד יש אפילו ציוני אחד על אדמת פלסטין."

הטרוריסטית חאלד התייחסה אף לפיגוע בהר אדר (26.9) במהלכו נרצחו 3 ישראלים ואמרה: "היללנו את השאהיד שדמו נשפך על אדמת פלסטין אחרי שהוא ירה על החיילים הכובשים." וזכתה למחיאות כפיים מהקהל. והוסיפה: "ככה אנחנו רוצים שהם (הישראלים) יחיו, אנחנו רוצים שהם יחיו בפחד! החיים שלהם צריכים להישאר מלאי פחד!"

מכון המחקר NGO Monitor שלח מכתב תלונה ליו״ר הפרלמנט האירופי, לשגרירות האיחוד האירופי בישראל ולמספר חברי פרלמנט, בקריאה לחקור האם משאבים רשמיים של האיחוד האירופי הוקצו לקיום אירוע זה.

שעות ספורות לאחר פניית NGO Monitor, חבר הפרלמנט האירופי תומס זדצ'ובסקי פרסם את הודעת גינוי לאירוע: "זה מקומם שחברי פרלמנט של GEU/NGL מחללים את אולמות הפרלמנט על ידי אירוח טרוריסטית ידועה לשמצה, ליללה חאלד, שהארגון שהיא חברה בו נפסל על ידי האיחוד האירופי. לא רק שהיא חטפה מטוסים מערים אירופיות, היא גם מעולם לא עמדה למשפט. הטרוריסטית הזאת מתהלכת פה חופשי רק כי טרוריסטים אחרים חטפו עוד אירופאים על מנת לשחררה. אני קורא לנשיא הפרלמנט האירופי לחקור האם הזמנתה, וכל מימון לה או לדוברים אחרים של החזית העממית לשחרור פלסטין וקבוצות אחרות באירוע, מפרים את תקנות האיחוד נגד טרור. אין מקום לטרוריסטים בפרלמנט שלנו או באירופה, ואני אמשיך להיות קול חזר בגינוי הנורמליזציה של מעשים אלו."

בנוסף, שני חברי פרלמנט אירופים באס בלדר ואנדראס ויסיטיסן שלחו מכתבים רשמיים הדורשים מהאיחוד להטיל סנקציות על המפלגות המארחות.

למכון NGO Monitor נודע כי בשבת הקרובה יהיו שני אירועים בספרד במימון ממשלת ספרד בהם לילה חאלד צפויה להופיע. מימון ספרדי הוענק פעם אחר פעם לארגונים לא-ממשלתיים המקיימים קמפיינים פוליטיים נגד ישראל. מספר לא מבוטל של מקבלי המענקים הם בעלי קשרים לארגוני טרור, מקדמים אנטישמיות, מסיתים לאלימות ומעורבים בקמפיינים של  BDS.מימון ספרדי פוליטי המיועד לפעילויות של ארגונים לא ממשלתיים בסכסוך הפלסטיני-ישראלי הסתכם ביותר מ-5.1 מיליון אירו ב -2015 לבדה.