האו"ם צפוי להעניק 18 מיליוני דולרים לארגונים פלשתיניים אנטי-ישראליים, זה כחלק מהסכם שנחתם בין האו"ם לרשות הפלשתינית, כך הזהירו בתחילת השבוע ב-NGO Monitor. בשנים 2018 עד 2022 יספק האו"ם מיליארד דולרים במסגרת "תקציבי הפיתוח של האו"ם", עבור מה שהם מתארים כמדינה פלשתינית, שנכון לעכשיו איננה חברה מלאה באו"ם. מטרתם היא "לתמוך בדרכה של פלשתין לעצמאות, עיקרון המהווה אחד מעמודי התווך של סדר היום הלאומי של הארגון".
בארגון ציינו אתמול (ראשון) כי הם מזהים "שני היבטים מטרידים" בהסכם האו"ם עם הרשות הפלשתינית, אשר מכיל חתימות של מספר של בכירים באו"ם. הבעיה הראשונה, ציינו ב-NGO Monitor, עוסקת במימון שיעמוד לרשות "נציגי החברה האזרחית הפלשתינית" (Palestinian civil society representatives), ארגון שהוקם על מנת לנקוט בצעדים משפטיים נגד ישראל בשל הפרות זכויות אדם לכאורה, תוך חיזוק מעמדה של ישראל כ"כובש".
סוכנויות או"ם אחרות מעורבות גם הן בביצוע אסטרטגיה זו, ובראשן מועצת זכויות האדם של האו"ם שמכינה "רשימה שחורה" של חברות ועסקים שמשתפים פעולה עם חברות ועסקים ביהודה ושומרון, או בלשון האו"ם, ב"שטחים הכבושים".
שנית, ארגון NGO Monitor טען כי "ביוזמות רבות של האו"ם באה לידי ביטוי הקנוניה המתמשכת בין סוכנויות האו"ם לבין ארגונים לא-ממשלתיים רדיקליים, שרבים מארגונים אלה מקדמים אנטישמיות ו-BDS".