ביום שלישי האחרון התקיים בפרלמנט האירופי אירוע תחת הכותרת "נשים במאבק הפלסטיני". אל האירוע, שמומן על ידי מפלגות שמאל קיצוני באירופה, הוזמנה לילה ח'אלד, טרוריסטית לשעבר שהייתה מעורבת במספר חטיפות מטוסים בשנות ה-60. הטרוריסטית לשעבר, והחברה במועצה הלאומית הפלסטינית, התארחה בפרלמנט האירופי בבריסל ותקפה בחריפות את המדיניות של ישראל ביהודה שומרון ועזה. "אינכם רואים דמיון בין פעולות הנאצים לפעולות הציונים בעזה?", שאלה. "הנאצים נשפטו בנירנברג, את הציונים אף אחד עוד לא שפט".

אחרי הדברים הללו נודע למספר גורמים בישראל, ביניהם מכון המחקר NGO MONITOR וחבר הכנסת יאיר לפיד, שכבר ביום שבת הקרוב וגם בתחילת השבוע אמורים להתקיים שני אירועים נוספים בהשתתפותה של ח'אלד, הפעם בספרד, תחת חסותו של אותו ארגון קיצוני.

ממכון המחקר NGO Monitor נמסר: "הופעתה של המחבלת לילה חאלד בפרלמנט האיחוד האירופי היא שערורייתית, לאור העובדה שהיא חברת ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין, המוגדר באיחוד האירופי כארגון טרור על כל זרועותיו". "כמכון מחקר, NGO Monitor תיעד את האירוע על מנת להשתמש בנאמר שם אל מול בכירים אירופים ושלח מכתבי תלונה רשמיים בנושא. כבר זמן רב אנו מזהירים את הממשלות האירופאיות שהכסף והמשאבים שלהם מגיעים לקבוצות פוליטיות רדיקליות, כולל אלו הקשורות לחזית העממית, חלקן אף השתתפו באירוע המדובר. אנו מקווים שאירוע הזה יהווה נקודת ציון לשינוי השיח בהנהגה האירופית, ויביא את המוסדות האירופאים והממשלות באירופה לבחון מחדש את המדיניות לגבי מימון ארגונים מסוג זה".

לצפייה באייטם המלא