ספטמבר 2012- נובמבר 2013

ארגון שוברים שתיקה מצהיר כי מטרתו היא לגרום ל"חברה הישראלית…להתמודד עם הנעשה בשמה ולהכיר במחיר המציאות שאליה היא שולחת את מיטב בניה ובנותיה" ולעורר "שיח בחברה הישראלית אודות ההשלכות של שליטתה צבאית ארוכת טווח על מיליוני פלסטינים". מממני הארגון בשנת 2012 כוללים את האיחוד האירופי, ספרד, טרוקרה (אירלנד), נורבגיה, הקרן החדשה לישראל, כריסטיאן אייד ואת Dan Church Aid (דנמרק).
פעילויות רבות של הארגון מחזקות את אסטרטגיית דרבן, המהווה את הבסיס לקמפיינים של חרם , משיכת השקעות וסנקציות (BDS), באמצעות האשמות חוזרות ונשנות בדבר "פשעי מלחמה", ו-"הפרות של המשפט הבינלאומי". הפעילויות כוללות (ראו להלן טבלה מלאה).
  • הופעות ביותר מחמישה עשר קמפוסים בארה"ב, כולל באוניברסיטאות בקליפורניה בהן בוצעו קמפיינים של משיכת השקעות מישראל .
  • ב-21 באוקטובר 2013, נציג שוברים שתיקה השתתף בדיון (כפי ששודר בטלוויזיה האיראנית) של ועדת האו"ם האנטי-ישראלית והאנטישמית ליישום הזכויות הבסיסיות של העם הפלסטיני, במהלכו ביקש סגן הנציג הפלסטיני באו"ם מהארגון "לבצע הרצאות נוספות, במיוחד בארה"ב".
  • תערוכת תמונות שהתיימרה להראות את "המציאות היומיומית של השירות בשטחים", הוצגה ברחבי אירופה וארה"ב בליווי נציגי הארגון שהעבירו בה סיורים מודרכים. במהלך תערוכה במוזיאון הצבאי בשטוקהולם במרץ 2011, איתמר שפירא, חבר בארגון, הצהיר: "אנחנו המדכאים, אנחנו אלו המפרים זכויות אדם על בסיס יומי. אנחנו יוצרים את הטרור נגדנו, בעיקרון… זוהי מלחמה נגד אזרחים, נגד החברה."
  • הארגון פרסם ספר מוטה ומגמתי בשם "כיבוש השטחים – עדויות חיים 2010-2000" (שפורסם מאוחר יותר תחת השם "ההיגיון הנוקשה שלנו") שתורגם לשבדית, גרמנית,צרפתית והולנדית. מחקר של NGO Monitor חשף כי הספר מתבסס על "ניתוח" שנקבע מראש וטען באופן כוזב כי פעולות ישראל בשטחים אינן הגנה עצמית כי אם "הטלת אימה על האוכלוסייה האזרחית". השקות הספר בשפות שונות שימשו בסיס להכפשה ודה-לגיטימציה נוספות של ישראל, כולל האשמות בדבר "גזענות", ו"התנקשויות פוליטיות" לכאורה של פלסטינים, טענות כי עזה עדיין "כבושה", ורמיזה על כך שישראל מבצעת טיהור אתני בשטח C.
  • נציג שוברים שתיקה אביחי סטולר, השתתף בכנס של ארגון BDS  מוביל  – האגודה הבינלאומית לזכויות הילד – פלסטין . מטרת האירוע הייתה "העלאת המודעות למצבם של ילדים פלסטינים שחירותם נשללת מהם". סטולר טען כי "אלימות הייתה חלק מהתנהגותם של חיילים במעצרים של קטינים".
  • במרץ/אפריל 2013 מייסד שוברים שתיקה, יהודה שאול , נפגש עם משלחת מהפרלמנט של דרום אפריקה, שמטרתה הייתה קידום סדר יום תומך BDS בדרום אפריקה. על פי טיוטת דו"ח סיכום המשלחת, "[שאול] אמר למשלחת כי במהלך המלחמה דפוס החשיבה של החיילים היה תמיד 'הגנתי', אך למעשה הם 'עלו להתקפה'…בשבילו מה שנהיה ברור היה שמטרתם העיקרית הייתה לצייר מחדש את הקו הירוק…הוא אמר שהוא מסכים עם התכלית של תנועת ה-BDS אבל הוא הרגיש שהגישה [של תנועת ה-BDS] יכולה להעמיד בסכנה את המטרה. הוא פירט שעבודה פנימית צריכה להיעשות, אבל גם עבודה חיצונית חיונית" (עמ' 33-34, הדגשה לא במקור).
פעילות בינלאומית: 2013-2012
*מקור מרבית המידע – עמוד הפייסבוק של שוברים שתיקה

אירועמקוםתאריך
תערוכת תמונותבית ווילי ברנדט, ברלין. בית המפלגה הסוציאל-דמוקרטית הגרמניתספטמבר 2012
השקת ספר בגרמניתגרמניה14 בספטמבר 2012
ביקור באוניברסיטאות במערב-התיכון (ארה"ב)כולל: בארד קולג', אוניברסיטת פורדהאם, אוברלין, אוניברסיטת שיקגו, קרלטון קולג'סתיו 2012
ביקור באוניברסיטאות בחוף המערבי (ארה"ב)כולל: אוניברסיטת ברקלי, סטנפורד, UCLA, אוקסידנטל קולג', ואוניברסיטת קליפורניה בסן דייגוסתיו 2012
שוברים שתיקה ברשת ABC האוסטרליתאוסטרליה23 באוקטובר 2012
השקת הספר באוסטרליהסידני
סיור בגדה המערבית עם פיטר סלזק, פעיל BDS אנטי-ישראליהרדיו הלאומי האוסטרליינואר 2012
ראיון ברדיו הגרמני4 בפברואר 2013
מצגת בקמפוסאוניברסיטת פנסילבניה28 במרץ 2013
השקת ספר בשבדיתשבדיה16-22 באפריל 2013
שוברים שתיקה בתוכנית הרדיו "החיים האמריקנים האלה" (דקה 6:30 והלאה), הרדיו הלאומי הציבורי ותחנות רדיו אחרותארה"ב19 באפריל 2013
כנס "לימוד"גרמניהמאי 2013
כנס "מצבם של ילדי פלסטינים עצורים במנגנוני הכליאה הצבאיים הישראלים"המכון הגבוה ללימודים בינלאומיים ולימודי פיתוח, ז'נבהיוני 2013
השקת ספר בכנס J Streetוושינגטון הבירה29 בספטמבר 2013
תרגום צרפתי של הספר "ההיגיון הנוקשה שלנו"פורסם ב-9 באוקטובר 2013
כנסהאוניברסיטה החופשית של בריסל (ULB)14 באוקטובר 2013
ראיון בתחנת הרדיו FRANCE 2420 באוקטובר 2013
ראיון ברדיו הלאומי הקנדי20 באוקטובר 2013
ועדת האו"ם ליישום הזכויות הבסיסיות של העם הפלסטינימטה האו"ם בניו-יורק21 באוקטובר, 2013
השקת ספר באוניברסיטאותכולל, ווסליאן, ברנדייס, הרווארדאוקטובר-נובמבר 2013