ירושלים – לקראת פתיחת אירועי השבועיים של "ישראל אפרטהייד" בקמפוסים רבים ובערים מרכזיות בשלוש יבשות, הארגון הירושלמי NGO Monitor פרסם דו"ח המפרט את הארגונים הלא ממשלתיים (NGOs) הממשתתפים באירועים ואת מקורות המימון שלהם.
הדו"ח מונה את הדוברים הראשיים בכנס, את ההקרנות, ואת הנושאים אשר נקבעו לשבוע "האפרטהייד הישראלי" (IAW) שייערך בחודש מרס 14-1. דוברים רבים שמתוכננים להשתתף באירועים הינם בכירים בארגונים אשר ממומנים על ידי ממשלות אירופה והקרן החדשה לישראל (NIF).
ג'ראלד שטיינברג, נשיא NGO Monitor, אמר: "מסגרת העבודה של "שבוע האפרטהייד הישראלי" מנוצלת על ידי פעילים פרו-פלסטיניים כחלק ממלחמה פוליטית ששוללת את הלגיטימיות של ישראל ומציירת אותה כשטן, ובכדי לקדם קמפיין חרם, משיכת-השקעות וסנקציות (BDS) נגדה". BDS היא אסטרטגיית הליבה שנוצרה/נולדה בפורום הארגונים הלא ממשלתיים של האו"ם מועידת דרבן בשנת 2001, שם 1,500 ארגונים מיתגו את ישראל כ"מדינת אפרטהייד גזענית" אשר מבצעת "פשע נגד האנושות".
 "הדוברים באירוע כוללים בכירים בארגוני "זכויות אדם" שפועלים בישראל וברשות הפלסטינית, ואשר מבקשים לשלול את הלגיטימיות של ישראל על ידי שימוש בהשוואה השקרית לאפרטהייד בדרום אפריקה", אמר שטיינברג. "לטענה זו אין כל בסיס במשפט הבינלאומי, היא מנצלת את הסבל של הקורבנות האמיתיים של הגזענות, והיא מהווה ניסיון להפוך סכסוך פוליטי לעימות על רקע גזעי".
הדו"ח של NGO Monitor מפרט את מקורות המימון של כ-12 ארגונים קיצוניים המשתתפים בשבוע האפרטהייד הישראלי, ביניהם עדאלה (במימון הקרן החדשה לישראל והאיחוד האירופי (EU)); המרכז לאינפורמציה אלטרנטיבית (שוודיה); Addameer (מדינות סקנדינביות); המרכז הפלסטיני לזכויות האדם (האיחוד האירופי, אירלנד, נורווגיה, דנמרק, Oxfam NOVIB, ו-Christian Aid); ו"שוברים שתיקה" (הקרן החדשה לישראל, האיחוד האירופי, בריטניה, מקורות אירופים אחרים).
לדוגמה, ב-9 במרץ, נציג הקרן החדשה לישראל ועדאלה (במימון האיחוד האירופאי) ישאו דברים תחת הכותרת "אפרטהייד כפי שהוא נחווה בידי אזרחי ישראל הפלסטינים."
בצפון אמריקה, פעילים ודוברים של שבוע האפרטהייד הישראלי זוכים לתמיכת קבוצות הכוללות את הפדרציה הערבית הקנדית, שלאחרונה איבדה את המימון הממשלתי שקיבלה כתוצאה של "קידום שנאה, אנטישמיות ותמיכה בארגוני הטרור חמאס וחזבאללה", ואת הקולות היהודים העצמאיים, אשר תומכים באופן רשמי באסטרטגיית ה-BDS.
NGO Monitor, ארגון ללא מטרות רווח שנוסד ב-2003, מייצר ומפיץ ניתוחים ודו"חות על קהילת הארגונים הלא ממששלתיים הבינלאומית עבור קובעי מדיניות הממשלה, עיתונאים, ארגוני צדקה, והציבור הרחב. אנו מפרסמים עיוותים של סוגיות הנוגעות בזכויות אדם במסגרת הסכסוך הערבי-ישראלי, ומספקים מידע אודות ארגונים לא ממשלתיים שעובדים במזרח התיכון, במטרה לשים קץ לניצול של תווית הערכים האוניברסאליים של זכויות אדם " בידי ארגונים המקדמים אג'נדות אנטי-ישראליות המונעות בידי אידיאולוגיה פוליטית.