תיאטרון החאן בירושלים מעלה את ההצגה "קוראים לי רייצ'ל קורי", המבוססת על יומנה ומכתביה של קורי, סטודנטית אמריקאית שהצטרפה לתנועת הסולידאריות הבינלאומית (ISM). קורי נהרגה בשנת 2003, כאשר ניסתה לחסום בגופה דחפור של צה"ל במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה.

ה-ISM  היא ארגון לא-ממשלתי שאחראי להפגנות אלימות נגד ישראל. ראשיו מעודדים מתנדבים זרים להתעמת עם חיילי צה"ל באופן שמסכן את חייהם. כפי שאחד ממייסדי ה-ISM  ציין "אם יירו בכמה מהמתנדבים הזרים או שכמה מהם ייהרגו, הדבר יזכה בתשומת לבה של התקשורת הבינלאומית". בשנת 2002 פעילי ISM  שימשו כמגנים אנושיים לחמושים פלסטיניים במתחם המוקטעה של ערפאת ברמאללה, ובכנסיית המולד בבית לחם לאחר שמחבלים השתלטו עליה. פעילי ISM  גם נפגשו עם שני המחבלים הבריטים שפוצצו את ה"מייקס פלייס" בתל אביב ב-2003. חברה אחרת בארגון הודתה שהיא עבדה ביודעין עם אנשי החמאס והג'יהאד האסלאמי. ריצ'רד דיוויד האפר, חבר ב-ISMהורשע על ידי חבר מושבעים פדראלי בארה"ב באשמת אספקת סיוע חומרי לחמאס. דווח כי "הוא הודה כי הוא נתן כ-20,000 דולר לחמאס בזמן שעבד בישראל עם הארגון הלא ממשלתי תנועת הסולידריות הבינלאומית". (הקש כאן לדו"ח המלא של NGO Monitor בנושא תנועת הסולידאריות הבינלאומית).

באוגוסט 2012, בית המשפט המחוזי בחיפה פסק שמדינת ישראל אינה נושאת באחריות למותה של רייצ'ל קורי. השופט עודד גרשון כתב בפסק הדין בתגובה לתביעה של הוריה של קורי, כי מותה של קורי בת ה-23 היה "תאונה מצערת". בפסק דין מפורט קבע השופט גרשון כי מטרתה של קורי הייתה "להפריע ללוחמים למלא א משימתם שנועדה למנוע מעשי איבה וטרור" בתוך "אזור לחימה". הראיות על כך שמפעיל הדחפור לא יכול היה לראות אותה הן חד-משמעיות, כמו גם על כך שהחיילים עשו כל שביכולתם להרחיק את הפעילים מהמקום. קורי בחרה שלא להתרחק "מן המקום כפי שכל אדם בר דעת היה עושה". ולכן הדמות ההרואית אותה מנסים ההצגה והפרסום הנלווה לה לצייר היא פיקטיבית.

לאור הפוליטיזציה של הנושא, והעובדה שתיאטרון החאן ממומן הן על ידי משרד התרבות והן על ידי עיריית ירושלים, על הנהלת התיאטרון והגופים הממשלתיים מוטלת המחויבות לפרסם את כל המידע הרלוונטי לגבי המימון של ההפקה ואספקטים אחרים שלה.

בנוסף, בדומה לאירועים פוליטיים שנויים במחלוקת שמעורבים בהם גופים ממשלתיים, לתיאטרון החאן מחויבות לקיים דיון ציבורי בנוגע לפעילות ולאופיו של ארגון ה-ISM.