רקע

 • שתיים ממחברות "מכתב פתוח למען תושבי עזה", שפורסם בכתב העת הרפואי הלנסט ביולי 2014, שיתפו וקידמו סרטון וידאו שנוצר על-ידי הניאו-נאצי האמריקאי, דיוויד דיוק. השתיים הן ד"ר פולה מנדוקה וד"ר סווי אנג קאי. הלנסט הוא כתב עת רפואי בריטי. ריצ'רד הורטון משמש כעורכו מאז 1995.
 • בדצמבר 2013 בית-משפט איטלקי אישר את גירושו של דיוויד דיוק מאיטליה, שם הוא "הואשם בניסיון להקים קבוצה פאן-אירופית נאו-נאצית". בית המשפט כינה אותו "מסוכן לציבור בשל דעותיו הגזעניות והאנטישמיות."
 • ב-14 באוגוסט 2014, ד"ר פולה מנדוקה העבירה אימייל שנתקבל מד"ר סווי אנג בנושא: "CNN Goldman Sachs & the Zio Matrix" לקבוצת גוגל פתוחה באיטלקית תחת בשם Sempre Contro la Guerra ("תמיד נגד המלחמה"). האימייל מכיל קישור לסרטון של דיוק תחת כותרת זהה.
 • אנג כתבה "זהו סרטון מזעזע, אנא צפו. זה לא רק בעניין פלסטין – זה עוסק בכולנו!". בנוסף, נכתב בגוף המייל באותיות בולטות "צפו בוידאו הזה לפני שהוא מוסר מהרשת – אנא העבירו אותו לאחרים שלדעתכם יתעניינו בנושא ויעבירו את הסרטון הלאה>>> כול העולם חייב לדעת". (תורגם על-ידי NGO Monitor).
 • הסרטון מתואר בעמוד היוטיוב של דיוויד דיוק כ"חושף את את מטריקס השליטה הציונית באמצעי התקשורת, בפוליטיקה ובעולם הבנקאות וכיצד כל חלק במטריקס השבטי הזה תומך ומגן על האחר!".
 • הסרטון מתייג את בנק ה"פדרל ריזרב" האמריקאי כ"מועדון הפד הציוני", מכנה את שדרן חדשות NBC בריאן וויליאמס "גוי טוב של שבת שמדקלם את הטקסט הציוני", מזהה את שופטת בית המשפט העליון האמריקאי, אלנה קגן כ"ציונית שבטית", וטוען כי "ציונים פלשו והשתלטו על תאגיד וולט דיסני בדיוק כשם שפלשו והשתלטו על פלסטין".
 • מנדוקה שלחה אימיילים רבים נוספים בעלי תוכן קיצוני ואנטישמי לעיתים לקבוצה, כך שהודעה זו מהווה חלק מדפוס פעולה, ואינה טעות חד-פעמית.

מידע נוסף

פולה מנדוקה, חברה בארגון Interpal, וועדת הנשק החדשה

 • פולה מנדוקה מקושרת ל- Interpal, קרן בריטית למען סיוע ופיתוח לפלסטינים הנחשבת ליישות טרור על-ידי ארצות הברית. ה- BBC מתאר כיצד כספים מ- Interpal "סייעו בהפיכת החמאס למה שהוא כיום, על ידי העברת רוב הכספים לעמותות צדקה אסלאמיות בעזה ובגדה המערבית, שחלקן קידמו את אידיאולוגיית החמאס".
 • בקיץ האחרון גייסה מנדוקה כספים למען Interpal ושלחה בקשה לתרומות בקבוצת הגוגל Sempre Contro la Guerra. ב-2013 פורסם בכתב העת הלנסט מאמר, שמנדוקה הייתה אחת ממחבריו, המאשים את ישראל בעלייה במספר המומים המולדים בעזה. המאמר מומן על-ידי "Interpal עזה" ו"אושר על-ידי משרד הבריאות של רצועת עזה", זרוע של שלטון החמאס ברצועה.
 • מנדוקה היא חברה בוועדת הנשק החדשה (NWC), "קבוצת אקדמאים, חוקרים ואנשי תקשורת המתמקדים בקידום סקרי הערכות סיכון וההשפעות של סוגי הנשק בהם נעשה שימוש במלחמות האחרונות על יחידים ועל אוכלוסיות שלמות. הקבוצה הוקמה ברבע השלישי של שנת 2006, לאחר המלחמה בין ישראל ולבנון".
 • מאז, ועדת הנשק החדשה הייתה המקור העיקרי לתיאוריית הקונספירציה הטוענת כי ישראל "מנסה נשק לא-קונבנציונלי מסוג חדש בעזה" . בינואר 2009, פרסמה ועדת הנשק הודעה לעיתונות ובה נטען כי "ישנן ראיות מצטברות לכך שהצבא הישראלי עושה שימוש בנשק לא-קונבנציונלי". בהודעה גם הודו כי "קשה מאד לאמת באופן ישיר את השימוש הזה", כי אישור שכזה הינו בלתי אפשרי "בשל חוסר גישה לאזור", וכי ועדת הנשק מסתמכת אך ורק על "תמונות המתים והפצועים" ועל "דיווחי עדים".
 • אחד מ"עדים" אלו היה ד"ר מאדס גילברט, אשר גם הוא בין מחברי ה"מכתב הפתוח" שפורסם בלנסט. גילברט, שהיה מועמד של מפלגת השמאל Red Party הנורבגית בבחירות מקומיות בעיר טרומסו, נורבגיה ב-2007, הוא בעל עבר עשיר של הצדקת טרור ותמיכה בחמאס. הוא חזר והאשים את ישראל באופן כוזב בפגיעה מכוונת באזרחים והמציא האשמות בדבר שימוש בנשק בלתי חוקי. על אף שהתנדב בבית החולים אל-שיפא בעזה, הוא לא הזכיר כלל את הראיות לכך שבית החולים שימש למטרות צבאיות וכמקלט להנהגת החמאס.
 • גילברט הצדיק את מתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר, ואמר לעיתון הנורבגי Dagbladet כי "המתקפה על ניו-יורק לא הייתה הפתעה לאור המדיניות שהנהיג המערב בעשורים האחרונים… למדוכאים יש גם את הזכות המוסרית לתקוף את ארה"ב בכל נשק שנקרה בדרכם". כאשר נשאל ישירות באותו הראיון "האם אתה תומך בהתקפת טרור נגד ארה"ב?", ענה גילברט כי "טרור הינו נשק רע אך התשובה היא כן בהקשר שהזכרתי".

סווי אנג, Medical Aid for Palestinian והלנסט

קבוצת הגוגל Sempre Contro la Guerra

 • הקבוצה Sempre Contro la Guerra מכילה פרסומים רבים אחרים המצביעים על כך שהודעה זו מהווה חלק מדפוס פעולה מתמשך.
 • מנדוקה פרסמה אימייל ב-1 במאי 2014 תחת הכותרת: "השליט המצרי עבד אל-פתח א-סיסי הוא יהודי". בגוף המייל מנדוקה מתארת את היהדות כ"קבוצה דתית שההשתייכות אליה נקבעת על-פי 'קשר דם', בעלת רקע אתני וגזעני, ובהקשר של פלסטין אימפריאליסטית ומבצעת רצח-עם".
 • ב-24 באוגוסט, 2014 פרסמה מנדוקה מאמר של גלעד עצמון, המתואר על-ידי הליגה נגד השמצה כ"אנטישמי". במאמר שהועלה על-ידי מנדוקה כותב עצמון כי "אמריקה אינה מעצמת העל הראשונה או השנייה שהופלה על-ידי כוח יהודי". עוד כתב "אני חושב כי 'ליגת הגנה לגויים' היא התפתחות נדרשת. אני מאמין כי התנגדות לפוליטיקה וכוח יהודים היא הדבר היחיד שיכול לשמור על שלום עולמי וגם על היהודים עצמם".
 • ב-16 באפריל, 2013 העבירה מנדוקה אימייל ובו תיאוריית קונספירציה לגבי הפיגוע במרתון בוסטון ב-2013: "אין איזכור למילארדים שהרוויחו משקיעים בעלי מידע פנימי; שום אמצעי תקשורת מרכזי לא חקר את המכירות בחסר שבוצעו ואת התמוטטות הבורסה האמריקאית שהתרחשה שעות לפני הפיגועים (מי הרוויח?)… הבה נקווה שמישהו ב-FBI חכם דיו כדי לחקור את הרמזים בבוסטון ולמצוא את העבריין האמיתי מאחורי הפיגועים האלו במקום לקנות את הספין הציוני".
 • ב-21 ביוני, 2014 העבירה מנדוקה אימייל שנשלח לרשימת התיאום של קבוצת BDS איטלקית שהכיל פנייה מקבוצת הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. הפנייה "קראה בדחיפות לכל החברים והתומכים של פלסטין, לעם הפלסטיני בעולם, לקהילותינו ולכל הפלסטינים ברחבי העולם שבגלות ובתפוצות, לצאת לרחובות בתגובה להתקפות שמבצע הכיבוש ובתגובה לזוועות המתמשכות כנגד כמעט כל הערים, הכפרים, מחנות הפליטים והכפרים בגדה המערבית ובעזה". החזית העממית מוגדרת כארגון טרור על-ידי ארה"ב, האיחוד האירופי וקנדה.
 • במהלך המלחמה נגד החמאס, מנדוקה פרסמה לעתים קרובות הודעות לעיתונות מטעם משרד הבריאות בעזה, זרוע של שלטון החמאס. ב-30 באוגוסט פרסמה את "הדו"ח הסטטיסטי הסופי על הלחימה הישראלית בעזה ביולי-אוגוסט". "הדו"ח" כולו כלל עמוד אחד של גרפיקה ומספרים.
 • ב-25 באוגוסט, 2014 פרסמה מנדוקה מכתב פתוח "גבולות פתוחים לעזה" (Lettera aperta “Frontiere aperte per Gaza”). המכתב הארוך מתאר באופן שקרי את חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים הישראלים בידי חברי חמאס כ"שלושה חיילי מילואים צעירים ישראלים" (3 giovani riservisti Israeliani) ובכך מעלים את העובדה שהשלושה לא היו חיילים. (מנדוקה שבה וחזרה על טענה זו גם בחמישה מכתבים אחרים שפרסמה). המכתב מיזער גם את הסכנה הטמונה ביותר משלושים מנהרות שנחפרו על-ידי החמאס תחת הגבול אל תוך יישובים ישראלים. המכתב מכנה את המבצע הישראלי לאיתור והריסת המנהרות "תירוץ" ו"הונאה לצורך תעמולה" שנועדו להסוות את הסיבה האמיתית למבצע צה"ל, שעל פי המכתב היא "כדי [לבצע] רצח עם".
 • ב-28 באוגוסט, פרסמה מנדוקה אימייל משגרירות ונצואלה במלזיה המעביר מכתב מהדיקטטור לשעבר של קובה הקומוניסטית, פידל קסטרו ומהלל אותו. במכתב כותב קסטרו על ה"רצח העם הינקי-ישראלי" המתקיים ברצועת עזה. קסטרו גם מתאר את ישראל, שגודלה כחמישית מקובה, בתור "האימפריה החזקה ביותר שנוצרה אי פעם במהלך חצי מאה" במזרח התיכון.