קנדה

מידע כללי

מדינהקנדה

פעילות

הסוכנות הקנדית לפיתוח בינלאומי

  • הסוכנות הקנדית לפיתוח בינלאומי (CIDA) היא "הסוכנות המובילה בקנדה לסיוע לפיתוח".
  • המנדט המוצהר שלה הוא "לתמוך בפיתוח בר-קיימא במדינות מתפתחות במטרה להפחית את העוני ולתרום לעולם יותר בטוח, שוויוני ומשגשג".
  • על מנת להשיג מטרות אלו, CIDA מחלקת כספים למדינות מתפתחות. היא גם מספקת סיוע הומניטארי באמצעות מספר סוכנויות של האו'ם וארגונים לא ממשלתיים; מתוך $297.8 שחילקה CIDA כסיוע הומניטארי בשנת 2005-6, $71.9 נותבו דרך ארגונים לא ממשלתיים (דו'ח סטטיסטי על סיוע פיתוח רשמי, 2005-6, עמוד 21).
  • מאז 2005, התמיכה של CIDA בקבוצות פוליטיות קיצוניות התמעטה; עם זאת, המימון ממשיך למספר ארגונים לא ממשלתיים שמעורבים בקמפיינים אנטי-ישראלים. קבוצות אלו כוללות את אל-חק, Alternatives, Médecins Du Monde, אוקספם, ואת ה-Mennonite Central Committee בקנדה. יתרה מכך, הכנסייה הפרסביטרנית בקנדה, אשר העניקה $5,000 לסביל בשנת 2007, קיבלה $2,871,069 (קנדי) מ-CIDA בשנת 2006-2007 (עמוד 94). השימוש בכספים פדרלים קנדים לקמפיינים אידיאולוגים עוינים נגד ישראל שמנצלים את רטוריקת זכויות האדם איננה עולה בקנה אחד עם מטרות המימון הרשמיות של CIDA ועם הערכים הקנדים של "אזרחות עולמית, שוויון וקיימות סביבתית".
  • למרות שהממשלה הקנדית החרימה את ועדת המעקב של דרבן והתחייבה לא לממן אף אחת מהפעילויות שקשורות אליה (כולל השתתפות של ארגונים לא ממשלתיים), CIDA ממשיכה לממן שלושה ארגונים קנדים (הקליניקה המשפטית האפריקנית-קנדית, המועצה הלאומית הקנדית-סינית, והמועצה הלאומית נגד גזענות של קנדה) אשר חתמו על מכתב שמקדם מעורבות גדולה יותר של ארגונים לא ממשלתיים ופורום ארגונים לא ממשלתיים מקביל בועדת המעקב של דרבן.
  • בדצמבר 2009, על פי דיווחי התקשורת, סוכנות הפיתוח הקנדית הבינלאומית דחתה בקשות לחידוש מענקים של שתי קבוצות, Kairos ו-Alternatives. דובר השרה לפיתוח בינלאומי הסביר ש"לאחר השלמת בדיקת הנאותות הוחלט שהפרוייקט (של קיירוס) לא עומד בעדיפויות הנוכחיות של CIDA. ארגון Alternatives טען שהוא "לא קיבל אישור רשמי" שבקשתו נדחתה.

כל המאמרים בנושא קנדה