פגיעה במימון

בעבר, DCIP הפנה את התורמים שביקשו לתרום לארגון במטבע האמריקאי, לחשבון של סיטי בנק בניו-יורק ולחשבון של הבנק הערבי ברמאללה. בנוסף, DCI-P עודד את תומכיו לתרום באמצעות קרן תרומות, CAF America – הממוקמת באלכסנדריה, וירג'יניה. ב -26 ביוני 2018 הודיע ארגון UK Lawyers for Israel – UKLFI, כי לאחר שהציג ראיות לסיטי בנק והבנק הערבי אודות הקשרים הקרובים בין DCI-P לבין החזית העממית, "הבנקים הללו אינם מספקים עוד שירותים בנקאיים לארגון הלא ממשלתי הקשור בטרור" . כתוצאה מכך, DCI-P לא מפנה יותר את תומכיו לתרומות באמצעות מוסדות אלה. בינואר 2019, Global Giving, פלטפורמה למימון המונים בארה"ב, הסיר גם הוא את DCI-P מאתר האינטרנט שלו.

1. האשם אבו מריה

לפי DCIP  האשם אבו מריה,"היה מתאם יחידת הגיוס הקהילתי של DCI-P, קידם השתתפות ילדים בונה ברחבי השטחים הפלסטיניים הכבושים", תוך "התמקדות בבני נוער פלסטינים, המנטרים ומתעדים הפרות זכויות ילדים בחברון". ביולי 2014 נהרג אבו מריה במהלך עימות אלים בבית אומר.

 • לאחר מותו תואר על ידי החזית העממית כ"חבר וכמנהיג", כמו כן פרסמה החזית  מודעת אבל רשמית.
 • הודעת החזית העממית שיבחה את עבודתו ב – DCI-P, וציינה כי "הוא היה בשורות המאבק הלאומי לשחרור ובחזית העממית החל מגיל צעיר, נעצר מספר פעמים , והיה מודל למאבק איתן ולקידום זכויות, באמצעות עבודתו בארגון האגודה הבינלאומית לזכויות הילד".
 • החזית העממית ציטטה גם פוסט מחשבון הפייסבוק של אבו מריה:” ברורה התבוסה של רעיונות הסובלנות, והנורמליזציה … מתכרבלים, מתנשקים ומתיפיפים עם מדינת האויב ומוסדותיה, ובמקומה עולה תפיסת הסולידריות, שיתוף הפעולה ותמיכה הדדית בקרב העם הפלסטיני, מקדמת תרבות של אחדות והתנגדות, תחושת שייכות והזדהות … הנוער עולה והאינתיפאדה מתארגנת מחדש … ". (ההדגשה אינה במקור)
 • הודעת החזית העממית הוסיפה "במילים אלה החבר המהפכני האמיתי הצטרף להפגנה, והצטרף לקדושי פלסטין, דמו נשפך בידי כוחות הכיבוש. החזית מתחייבת למנהיג ולחבריו השאהידים, ולכל השאהידים אשר נפלו בדרך המאבק לשחרור פלסטין כי המאבק של ההתנגדות בכל מקום בפלסטין עד שכל מקום בפלסטין מהירדן לים ישוחרר".
 • ב-23 בספטמבר 2014 פרסםDCI-P סרטון של האזכרה לאבו מריה (ראו נספח 2), אשר כלל נאום של מנכ"ל DCIP, ריפעת עודה קסיס. החצר בה התקיימה האזכרה היתה מקושטת בדגלים, כרזות ותמונות של דמויות בולטות בחזית העממית, כמו מייסד הארגון ג'ורג' חבש ומנהיגה לשעבר אחמד סעדאת. כמעט כל הקהל היה עטוף בצעיפי וסמלי החזית העממית.
 • סרטון נוסף של האזכרה מציג כרזות של אבו מריה עם סמל החזית העממית ואת אבו מריה עם לוגו DCI-P.
 • ב-28 בדצמבר 2014 פורסם סרטון וידאו של אירוע שהחזית העממית קיימה, לזכר פעיל שנהרג בידי כוחות ישראליים. הסרטון מציג בבירור כרזות של החזית העממית לזכרו של אבו מריה, לצד כרזות של אנשי מפתח בארגון הטרור. (ראו נספח 3)
 • כתבה באוגוסט 2014 ב"הארץ" על מותו של אבו-מריה מזכירה את תפקידו ב- DCI-P, וכן מציינת כי "הודעות האבל עוטפות את הבית, יחד עם דגלים של החזית העממית לשחרור פלסטין, אשר בה אבו מריה היה פעיל מבחינה פוליטית".
 • ה- DCI-P הקדיש את הדו"ח השנתי שלו לשנת 2014 לאבו מריה. (ראו נספח 2)

2. ריאד ערר

3. נאסר אברהים

 • ב-1 במאי 2014, החזית העממית חשפה ציור קיר "שפותח על ידי הסופר והעיתונאי נסאר אבראהים", לכבוד מייסד החזית, ג'ורג' חבש. מספר חברים  בחזית העממית השתתפו ונאמו באירוע.
 • סרטון מדצמבר 2015 מציג את איברהים מדבר בפני קבוצת זרים בעד "זכות ההתנגדות" הפלסטינית:
  • "מה שאתה יכול לעשות תלוי בך. אני לא מבקש ממך לבוא, להילחם, להרים את האקדח. אם אתה מאמין בזה, תעשה את זה … אבל אני לא מבקש ממך לבוא להרים את האקדח איתי. אני מבקש ממך להכיר בזכותי להתנגד כעם תחת כיבוש … אל תשפוט אותי על סמך הדרך בה אני רואה את תפקידי כדי לסיים את הכיבוש".
  • "מאזן הכוחות בקרקע לא ישתנה – רק בהתנגדות, לא במשא ומתן … אני לא אומר שאני נגד המשא ומתן, אבל המשא ומתן אינו הכלי להשגת הצדק, הוא תוצאה של ההתנגדות שלנו."
  • "מדיניות הממשלה הציונית בישראל, הם מתכוננים לקראת שואה חדשה במזרח התיכון ליהודים … 350 מיליון ערבים לא ישנו לנצח" (הדגשה אינו במקור)
 • ב -2002 איברהים פרסם יחד עם מאג'ד נאסר את הספר "האינתיפאדה הפלסטינית: קריאה לחופש", אשר תומך ללא בושה במסע הטרור של תחילת שנות ה -2000:
 • "לפיכך, תנועת ההתנגדות הפלסטינית הגיעה למסקנה שכל מחסום, כל חייל וכל מתנחל הם מטרות לגיטימיות במאבק למען חופש ועצמאות, ולכן כל התיאוריות והאסטרטגיות של עליונות אינן רלוונטיות. במובן זה , הכל הופך ליעד: ירושלים, חיפה, חדרה, תל אביב, אשקלון, ההתנחלויות, המחסומים, המתקנים הצבאיים ואפילו משרד הביטחון הישראלי "(עמ '94).
 • "אין אף פלשתינאי המקבל את העובדה שיש להתיחס למפלגות הפוליטיות שנאבקו בחמישים השנים האחרונות כאל"ארגוני טרור", רק מכיוון שגורם השחרור שלהן מתועב בעיני ארצות הברית ובתה החורגת, ישראל ". (עמ' 117)

4. סאמר עג'ג'

5. מארי רוק

6. מחמוד ג'ידה

 • מחמוד ג’ידה, חבר במועצת המנהלים של DCI-P, לפחות בין השנים 20122016. בתמונה שצולמה ב-13.5.2017 בפגישה של האספה הכללית של DCI-P, נראה ג'ידה עומד ליד נאסר איברהים, דבר המעיד על קשר נמשך עם DCI-P.   ג'ידה נכלא על ידי ישראל למשך 17 שנים בגין ביצוע "התקפות רימוני יד" נגד אזרחים ישראליים בירושלים ב-1968.

7. חסן עבד אלג’וואד

8. שעואן ג'אברין

 • שעואן ג'אברין הוא חבר לשעבר במועצת המנהלים של DCIP.
 • על פי מסמך שהגישה ישראל לאו"ם בשנת 1995, הורשע ג'בארין –ב- 1985 בגיוס אנשים לחזית העממית, וארגון אימונים לחברים בארגון הטרור. הודעה ישראלית לאו"ם ב-1994 מציינת כי הוא "לא הפסיק את מעורבותו בטרור ושומר על מקומו בהנהגת החזית העממית".
 • בשנת 2007 דחה בית המשפט העליון את עתירתו של ג'בארין לנסוע לחו"ל, וציין כי  "העותר דנא פועל ככל הנראה בחינת ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד, בחלק משעות פעילותו הוא מנכ"ל של ארגון זכויות, ובחלק אחר הוא פעיל בארגון טרור שלא בחל במעשי רצח ובניסיונות לרצח, אשר דבר אין להם עם זכויות".
 • בשנת 2009 הרשויות הישראליות שוב אסרו על ג'בארין לנסוע לחו"ל. ג'בארין פנה לבית המשפט העליון בישראל, שדחה את עתירתו וציין כי "מצאנו שהחומר המצביע על מעורבותו של העותר בפעילות של גורמי טרור הוא חומר קונקרטי ואמין".

9. מאג'ד נאסר

 • נאסר הוא חבר לשעבר במועצת המנהלים של DCIP.
 • נאסר כיהן בעבר כמנכ"ל ועדות הבריאות הפלסטיניות (HWC), אשר הוכרז בשנת 2015 על ידי ישראל כארגון המעורב בטרור. בשנת 2009, מרכז נידאל במזרח ירושלים, הקשור ל-HWC, נסגר על ידי ישראל עקב קשריו לחזית העממית.
 • בשנת -2002 נאסר היה שותף בכתיבת הספר "האינתיפאדה הפלסטינית: קריאה לחופש", אשר תומך ללא בושה במסע הטרור של תחילת שנות ה -2000 (ראו למעלה, את הסעיף על נאסר איברהים).

10. סחר פרנסיס

 11. פאטימה דאנה

נספח 1: אתר אינטרנט של החזית העממית מקשר לDCI-P

צילום מסך של אתר החזית העממית באנגלית, אשר מקשר לאתר של DCI-P ולאתרים של ארגונים אחרים עם חשד לקשרים עם החזית העממית (5 בנובמבר 2015):

 

נספח 2 –חבר צוות DCIP  האשם אבו מריה וקשריו לחזית העממית:

הודעת האבל של החזית העממית על האשם אבו מריה:

מנכ"ל DCIP, ריפעת עודה קסיס, נואם באזכרה של אבו מריה מול דגל החזית העממית ותמונות של מייסד הארגון, ג'ורג 'חבש (הועלה על ידי DCIP, 23 בספטמבר 2014):

פוסטר של DCI-P ובו תמונתו של האשם אבו מריה. הפוסטר נתלה בטקס האזכרה שלו (הועלה על ידי "DCIP", 23 בספטמבר 2014):

צילום מסך של אירוע אזכרה של החזית העממית, להנצחת האשם אבו מריה (הועלה ל- YouTube על ידי " بريغيث عميد”, 4 בדצמבר 2014):

החזית העממית על מותו של האשם אבו מריה:

(מקור: http://pflp.ps/english/2014/08/03/pflp-mourns-comrade-hashem-abu-maria-murdered-by-occupation-forces/)

הדו"ח השנתי של שנת 2014 של DCIP  המוקדש להאשם אבו מריה:

כרזה של החזית העממית מהללת את האשם אבו מאריה (הועלה ב-23 בספטמבר 2014 על ידי DCIP):

נספח 3: ריאד ערר, מנהל התוכנית להגנת הילד בDCIP  נואם בטקס של החזית העממית

ריאד ערר, נואם בטקס אזכרה לפעיל חזית עממית כשהוא מוקף דגלי הארגון, כרזות של מנהיגיו  ג'ורג 'חבש ואחמד סעדאת וכרזות של האשם אבו מריה.(הועלה ליוטיוב על ידי “طنينه حسونه”, ב27 בדצמבר 2014):

פעילי החזית העממית צועדים במהלך טקס האזכרה (הועלה ליוטיוב על ידי “طنينه حسونه”, ב27 בדצמבר 2014):