בעקבות הנאום של מנכ"ל ארגון בצלם במועצת הביטחון של האו"ם ביום שישי האחרון (11 באוקטובר) והדיון הציבורי כתוצאה ממנו, כמו גם תגובות של שרים וחברי כנסת, NGO Monitor מפרסם את ההודעה הבאה:

מכון המחקר NGO Monitor מדגיש במחקריו את ההשפעה הפוליטית חסרת הפרופורציה של ארגונים לא-ממשלתיים ישראלים ותפקידו של המימון האירופי. בדיון מיוחד במועצת הביטחון של האו"ם (שכונס על ידי מצרים, מלזיה, אנגולה, סנגל וונצואלה) טען מנכ"ל בצלם כי על האו"ם "לנקוט בפעולה בינלאומית נחרצת"  נגד ישראל, אך לא הזכיר את הטרור וההסתה הפלסטינים. אירוע זה הוא דוגמא אחת מיני רבות לאופן בו ארגונים פוליטיים אלו מנצלים את שיח זכויות האדם כדי להזין את קמפיין הדה-לגיטימציה נגד ישראל תוך עקיפת השיח הדמוקרטי הפנימי.

על מנת להתמודד עם המימון האירופי לארגונים ישראלים, NGO Monitor קורא לקיום דיאלוג מתמשך עם ממשלות אירופה. במקום צעדיי עונשין סמליים שלא מניבים דבר, ואף יוצרים קיטוב נוסף בשיח הפוליטי בישראל, על ממשלת ישראל ונבחרי הציבור שלה לפעול מול מקבלי ההחלטות באירופה כדי ליצור קווים מנחים שיביאו לשקיפות ויגדירו באופן ברור אילו סדרי יום של ארגונים לא-ממשלתיים אינם מקובלים על הצדדים. קווים מנחים אלה צריכים להתמקד בחיזוק העקרונות הדמוקרטיים המשותפים לישראל ולמדינות אירופה, ובמקביל לדאוג שההליכים הדמוקרטיים בישראל יכובדו.

ממוצע התקציב השנתי של בצלם עומד על 9.5 מיליון שקל, כאשר יותר מ-64 אחוז ממנו מקורו בממשלות זרות. אלו כוללות את האיחוד האירופי, צרפת, נורבגיה, בריטניה, מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי (מימון משותף שבדיה, שווייץ, דנמרק, הולנד, ולאחרונה גם נורבגיה) Dan Church Aid (דנמרק), שירותי הרווחה הקתוליים, World Vision (ארה”ב), דיאקוניה (שבדיה), כריסטיאן אייד (אירלנד), יוניצ”ף, Bread For The World-EED (גרמניה), ICCO (הולנד), טרוקרה (אירלנד) ותכנית הפיתוח של האו”ם. בנוסף, הארגון מקבל מימון נרחב מקרנות פרטיות כגון הקרן החדשה לישראל והקרן לחברה פתוחה של ג'ורג' סורוס.